tasiri

Jak roste Vesmír?

Jak roste Vesmír? Vzniká nová hmota v jeho středu, nebo na „okrajích“?

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle dosavadní platné teorie vznikla veškerá hmota ve vesmíru v okamžiku velkého třesku. Rozpíná se pouze vesmír ( prostor).
Takže podle našeho lidského pojetí se vesmír čím dál tím více nařeďuje.
Hmota ( viditelná a matematicky dokazatelná)je ve vesmíru ale velmi nerovnoměrně uskupena ( pokud se nenajde jiná – černá – hmota). Výpočty na její existenci ukazují.

Další odpovědi
Drap

Vůbec netuším, a i kdybych to věděl, tak mě osobně to k ničemu dobré nebude. Jistě je na to řada vědeckých teorií, ale i ty po čase mohou být překonány a všechno může být jinak. Viz zpráva z minulého týdne, o teorii relativity. Objevily se nové důkazy že vůbec nemusí být platná.