fortin

Jak říkají na Slovensku Veřejnému osvětlení nebo pouličnímu světlu?

U nás je to např. kandelábr.

Nejlepší odpověď
hanulka11

kandeláber ,ale jistě mají nějaké lidové jejich .....

Další odpovědi
anonym

Verejne – poulicne osvetlenie . Ale lidove nevim. Pockame si na LED . 🙂 -iv-

Ella

lampa

led

Aj u nás (v Pressburgu, alebo Prešporku, alebo Bratislave) je to kandeláber. V Starom meste sa objavili aj pôvodnom prvotnom tvare (preto tam nakrúcali okrem iných historických filmov aj Frankenteina).
Ale ináč sú to lampy, verejné osvetlenie.

Džuls

U nás na východe je to lampa. Ešte som nikoho nepočula nazvať osvetlenie nejak inak. Dokonca aj ,,kandeláber" počujem prvýkrát 🙂