KrasnaKocka

Jak říct vtipně „Hrabe ti“?

Napadá vás, jak by se dalo říct „Hrabe ti“ ve smyslu „Jseš padlej na hlavu“ co nejvtipnějc?
Doplňuji:
Myslím tím opravdu vtipně a originálně, ne hlášky co si říkaly naše babičky a dědečkové :)

Nejlepší odpověď
anonym

KrasnaKocko, mohu Ti bez uzardění sdělit, že má babička by považovala za urážku už to Tvé málo vtipné „Hrabe Ti“. Za jejích dob se mluvilo tak slušně, že Tvé představy by asi dostaly povážlivé trhliny, kdyby se tu mělo takové téma probírat.
Řeč i chování byly spisovnější, slušnější a uctivější. Přesto lidé i dříve znali humor, vtip.

Dnes se za vtipnost považují zcela nepokryté urážky. Divná doba.
Má kamarádka by Ti asi na takovou otázku odpověděla: „Jen se ze sebe nepos..“ (nechodí pro ostré slovo daleko) a já bych jako ta babička dodala: „Duníš jak prázdná cisterna“.
Na výběr už tu něco máš a pokud začneš uvažovat sama, třeba přijdeš v rozpuku svého mládí na něco mnohem pikantnějšího a zábavnějšího.

Další odpovědi
emm.kate

Kromě všech tu vypsaných používáme i : spadl jsi z jahody na znak ?

anonym

Kape ti na karbit,šplouchá ti na maják…

Doplňuji:
Tak tohle babičky či dědové určitě neříkali: jebe ti?!

hanulka11

ti šíbe či co??????:D:D:D

anonym

  • vyhořel ti seník
  • fouklo ti pod tašky
  • odpovídáš jako ocko

Drap

U nás se říká : Kape ti na karbit. Někdy taky : Kape ti na maják

Tíšek99

Šplouchnulo ti nebo co??

eviktet

„Jses snad pos*al v kině…“

Davajz

„Máš jazyk o poschodí výš než rozum.“
„Studoval až po krk, do hlavy mu nepřišlo.“
„Že bereš nějaký léky?“
Každému se líbí a vyhovuje něco jiného ;)