Anonym*

Jak říct v angličtině následující větu?

Jak říct v angličtině větu, že s někým chodím dva roky a tři měsíce? Když bych řekla – We've been together for two years and three months – Znamenalo by to, že jsem s ním chodila, ale teď už nechodím?
Jak tedy říct, že s ním chodím dva roky a tři měsíce, ale stále s ním chodím? Prosím o radu, předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Tw!st

We are dating for two years and three months.

Nebo i klidně tak jak si to napsala ty.

quentos

Typický příklad USPĚCHANÉHO UZAMČENÍ!!! Odpověď je chybná, neboť tam patří předpřítmoný čas.

Tw!st

Není tak úplně pravda. Předpřítomný čas lze použít a je na místě, ale pro začátečníky je lepší když se jej budou vyvarovat, když by jej stejně neuměli použít v příští větě. Ještě kdybych měl upravit moji odpověď, tak použiju „We are dating for two years and three months already.“ Což přidává důraz na dobu, kterou spolu už chodí.