baracjek

Jak říct rodičům že jsem gay? (JINÝ PŘÍPAD)

Dobrý den, už tři měsíce mi je 15 let a rozhodl jsem se, že to už rodičům řeknu, že jsem gay. Ano asi normální člověk by si zadal do googlu jak říct rodičům že jsem gay jenom že u mně je to trochu jiné. Já nebydlím s mámou ani tátou já bydlím s babičkou a tátou a to už od svého narození. Babička není tak stará v říjnu jí bude 65 a dědovi v červenci 68. Co se týče babičky tak je celkem moderní chodí na internet má tablet a další vymoženosti, děda tolik ne ten je hodně dlouho v práci. Nevím vůbec jak jim to mám říct přijde mi hloupé říct pojdte si sednout musím vám něco říct. Další zajímavá věc je ta, že jsem se narodil v teplicích a tak mně napadlo jestli by jsem to nemohl říct nějak takle:No tak když jsem se narodil v těch TEPLicíh tak vám musím říct, že jsem teplej. Opravdu nemám představu jak by jsem to měl říct. Budu rád za vaši pomoc.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do poradny, která se jmenuje Jak říct rodičům že jsem gay?

Třeba získáte radu, jak mnozí informovali rodiče o své orientaci.

//www.nakluky­.cz/poradna/te­ma/216-jak-rict-rodicum-ze-jsem-gay/

Další odpovědi
anonym

Pokud máš pocit, že tě sexuálně vzrušují a přitahují chlapi, být tebou promluvila bych si o tom s někým v sexuální poradně (kontaktuj se u např. u psychiatra), než tu informaci vybalíš prarodičům.
V tvém věku by už měla být sexuální orientace jasná a odborník jistě pozná zda máš pravdu nebo se mýlíš.
Nic na tom není, dnešní doba a společnost je tolerantní a celkem poučena osvětou, takže pokud jsi skutečně gay, myslím že i tvoji prarodiče tě přijmou takového jaký jsi a nepřestanou tě mít rádi. Držím palce!

led

Skús si pozrieť 10 strán odkazov na tejto stránke s tématikou gay:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=gay
z odkazov som vybrala niekoľko otázok typu „som gay…“:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradte-mi-prosim-6
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-je-mi-15-a-libi-se-mi-kluci-s-jednim-jsem-se-uz-i-libal-znamena-to-ze-jsem-gay
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-rodicum-vysvetlit
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsem-gay-a-bojim-se

Povedať, či nepovedať rodičom? Spôsob záleží od toho v akom vzťahu ste. ako sú tolerantní v tejto téme, treba počítať s tým že určite nebudú skákať od radosti (tak ako neskákala ani moja priateľka, bola z toho smutná, ale prešlo ju to a syn naďalej býva u nej), zoberie ich to, ale u rozumných a miľujúcich rodičov to prebolí a naďalej budete tá istá rodina.

beer

Podle mne ještě ani nemáš jistotu, že jsi gay, proto to nech ještě plavat.
Momentálně máš pouze ten pocit, nebyl jsi aqni s holkou, ani s klukem, tak ve svých úsudcích nepředbíhej.
Nemáš holku – neznamená, že jsi gay!

celie

Také si myslím,že je ještě brzy mít tak ustálenou orientaci.Musíš už za ty roky sám vědět jak budou reagovat tví blízcí.Určitě bych jim to řekla já než druzí a ti si jěště mnoho věcí přidají,ale až když bych si byla 100% jista,jinak si to zavaříš jak doma ,tak v okolí.U nás bydlí taky dvě holky spolu a vychovávají syna.Chovají se slušně a jsou v pohodě.Mě nevadí.Ale starší generace to vidí jinak.

M.

Tahle to rozhodně neříkej, kdo ví, jestli to budou brát vážně… Upřímně nemám představu, jak by to probíhalo a už vůbec ne u mě. Každopádně – pořádně si uvědom, jestli jsi se svou orientací sám pořádně smířený a hlavně, jestli jsi si tím jistý. :) Poté bych nechodila nějak moc kolem horké kaše, jednoduše že si s nimi potřebuješ promluvit. Čím víc to budeš prodlužovat, tím horší to bude :)

Ale taky záleží, jaký je táta s babičkou. Znám lidi tolerantí ohledně orientace dost, ale taky vůbec.

No nic, přeji mnoho štěstí :) Případně ti ještě napíšu.

Reezo

hmm, tohle je velice zapeklité, protože musíš odhadnout reakci dospělích na tuto informaci… záleží jaký máš vztah s rodinou, jaký mají názor na gaye. spíš bych se zeptal, jestli jsi si opravdu jistý, že tě ženy nepřitahují? jinak nejlépe se špatné informace sdělují, když je dotyčná osoba pozitivně naladěná. pokud tě maj rádi, tak to pochopí. můžeš to zatím říct, třeba tomu členovi rodiny, s kým máš nejbližší vztah a probrat sním další kroky.

michal00125

Není na tom nic špatného. Každopádně jak již tu psali ostatní, nejdříve si buď 100% jistej. Před několika lety mi kluci říkali že jsme gay jen proto že jsem neměl holku, zblbli mě natolik že jsme nad tím začal opravdu uvažovat, ale postupem času jsem zjistil že tomu tak není. Ať už je tvá orientace jakákoliv, ostatní ji musí respektovat.