Packal

Jak říct mámě o Buddhismu?

Chtěla bych se stát Buddhistkou, ale moje máma žádné náboženství nemá a na tohle moc nevěří. Jak jí to mám říct?
PS: Asi jste poznali, že jsem dítě, když se musím ptát mámy,ale pro jistotu…
Doplňuji:
Vážně nikdo nevíte, jak mám mámě říct, že se chci stát Buddhistkou?

Nejlepší odpověď
Emefej

Více než náboženství je budhismus duchovně -filozofický směr. Pokud tě Budhovy myšlenky oslovily a ve svém nitru cítíš, že jsi jimi vedena na cestě k Nirváně, tak už Budhistka jseš a nemusíš o tom vůbec nikomu říkat.

Další odpovědi
Kelt

Děvče, já jsem toho taky chtěl. Zjisti si nejprve všechno o budhismu. Jsou materiály na internetu, v knihvně budou o tom knihy. Každé náboženství má nějaké zásady, pokud se týká víry, názorů na různé věci, možná je tam i strava a podobně. Oproti lidem, kteří v tomto prostředí vyrůstají a jsou ovlivňováni rodinou, máš ty určitou výhodu, nebo nevýhodu nevím. chceš si to vybrat sama a záleží na tom, jak budeš důsledná. Když budeš dělat jen nějaké modlidby a případně si upravíš jídelníček a budeš provádět nějaké neškodné rituály, tak to snad mámě vadit nebude. Horší by bylo, kdyby to nějak poškodilo rodinu. Můžeš vstoupit do nějaké místní odnože budhistů a podmínkou budou velké finanční dary, to by se mámě asi nelíbilo.
Nevím, co tě k tomu vede – možná tajemno, neznámo, zvědavost, ale doporučoval bych Ti asi toto. Promluv si o tom s rodiči a probírej s nimi vše, co se týká budhizmu. Sežen si nějaké materiály a společně si to čtěte a ptej se jich na názor, co si o tom myslí, zda je to správné, a zda by jim nevadilo, kdybys to dělala. Možná tě pochopí a schválí ti to, a možná že ty změníš názor a nebudeš to chtít dělat, protože některé věci ti budou proti srsti.

Kura

Neříkej jí hned a tvrdě, že se chceš stát buddhistkou, ale zkus to napřed formulovat tak, že tě tato forma náboženství oslovuje a ráda by jsi začala zjišťovat o tom víc, jestli by byla proti. Buddhistické kláštery (centra) jsou jen ve větších městech jsem koukal na internetu. Takže pokud bydlíš mimo, tak to bude chtít opatrněji s maminkou, aby jsi se tam mohla podívat.
Já jako ateista ti nebudu radit, které náboženství je dobré a které ne, ale Buddhismus se mě osobně zdá jako nejhezčí a nejlepší.
😉

iceT

Snad ti pomůžou odpovědi na stejnou otázku
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20stát%20b­udhistkou

ale snad pro začátek by stačilo přečíst si tento článek,
http://michal­.skrabalek.cz/na­zory/poznejte-tajemstvi-buddhismu

Lamalam

Budha sám ti ukáže cestu.

magorvkleci

no, já bych si napřed zjistil, jak to mají buddhisti s ženskejma

myslím, že některý směry jsou HODNĚ problematický

jako když jseš špatnej člověk, převtělíš se do zvířete, když jseš špatný zvíře, tak do mouchy a teprve když jseš špatná moucha, tak do ženský

arygnoc

nechajte tieto rozhodovania na neskôr, keď poberiete trocha rozumu.

zatiaľ sa ván zdá všeličo úžasné, ale nie všetko sa javí skutočne tak, ako to vidíte teraz.
nechajte to dozrieť.
pokiaľ vám túžba vydrží niekoško rokov (do dospelosti), nič vám vo vašich krokoch nebrání.
ale dovtedy hádam zmúdriete.

;)