Jak říct kamarádce, že se s ní už dál nechci bavit?

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Možná to zní směšně, ale já si nevím rady. Jasně, mohla bych za ní přijít a říct jí to, ale na to si upřímně dostatečně nevěřím.
Známe se ze školy. Už tehdy jsem měla svoji nejlepší kamarádku a nikoho jiného jsem ani nepotřebovala. Ale později začala za námi pořád chodit a nešlo jí prostě říct ,,nechceme se s tebou bavit."
Časem byla všude kam jsem se hla. Zvykla jsem si na ni, ale i tak mi pořád něco nesedělo. Pak přišla střední škola. Noví kamarádi, prostředí atd. Ona chodí do stejné budovy, ale na jiný obor. Lezla všude za mnou, mezitím, co jsem se snažila začít znovu v jiné třídě. Nemá moc kamarádů, a proto je to ještě těžší. Píše mi každý den. Ráno, během dne i večer. Já si s lidmi nerada píšu, takže je to jako peklo. Mám ráda chvíle klidu, bez telefonu a lidí. Je na mě závislá. Neustále se opakuje. Dennodenně mi píše a říká ty stejné věci,a už z toho šílím. Vím o čem je přátelství, ale jak jde čas je mi stále míň sympatická.

Na lidi okolo je hnusná, nepříjemná a hrubá. Snažila jsem se jí najít i jiné kamarády, se kterými by mohla trávit čas, ale všechny je od sebe chováním odežene.

Sem tam jsem se neovládla a byla jsem nepříjemná a moc jsem na ni nemluvila. A nebo naopak jsem se snažila, abychom se víc bavili a zažili nové věci, aby mohla mluvit o něčem jiném, než jen dokola o tom jak je svět na nic. Je nepříjemná i na mě a někdy i na moje kamarády. Nemáme toho ani tolik společného, takže když mluví například o fitku pořád dokola, tak nevím, co na to napsat. Na zprávy většinou odepisuju stejně jako vždy, protože nevím, co jí na to říct, když to není nic v čem se vyznám.

Někdy si říkám, že je chyba i ve mně. Možné to je. Ale nijak jsem se nezměnila. Maximálně jsem hodnější na ostatní a mám konečně i kamarády, kteří mi nenadavaj a neustále mě neopravují.

Nevím, co mám prostě dělat. Čím víc se snažím, tím víc mi dochází, že mi tohle všechno za to nestojí. Možná jsem ta špatná já, ale jedno vím jistě… Už mě tohle všechno nebaví. Je to jako stereotyp. Každý den je stejný.

To je vše. Předem děkuji za odpovědi, ať už budou kladné či záporné.

Hezký den

Nejlepší odpověď
miroslav.bk

Na tvem miste bych „sebral odvahu“ (ikdyz to neni jednoduche) a rekl ji OPRAVDU to, co si myslis. Bez pretvarek, bez jakehokoliv prostoru pro domysleni si. Tohle je tak vazna situace, ktera pokud ma najit nejake reseni, je na miste jen uprimnost.

Další odpovědi
paul1

Možná je to tím, že jsi hodnější. Něco podobného jsem prožíval v mládí. Někteří z kamarádů se to snažili zneužívat. Tak jsem se musel trošku změnit a pomohlo to.

Edison

Číst to nebudu. To není otázka… Řekni jí to normálně pusou.

elkon

Je to snadné, řekni jí ať ti dá pokoj a zablokuj si její číslo v mobilu. A podle popisu to není kamarádka, tak se kamarádi nechovají. Takže pak buď v klidu, o nic významného nepřijdeš.

ivzez

Je neuvěřitelné, že někoho, kdo se k tobě takhle chová,
nazveš kamarádkou. Víš vůbec, co je kamardství?

Zkuse se té spolužačky zeptat, kdo je to kamarád, případně i na to,
jaké vlastnosti by měl mít dobrý kamarád. A na závěr se jí zeptej, jestli
by u sebe našla aspoň některou některou z těch vlastností.
___

Sebedůvěru nezískáš „jen tak“, je třeba pro to něco udělat.

Kelt

Zajdi za ní, nebo až se sejdete, zkus to setkání trochu řídit. Polož jí pár otázek. Prostě se nauč chodit v jejích botách a totéž se snaž, aby i ona měla ten pocit, že chodí ve tvých botách. Snaž se vžít do ní a totéž chtěj, aby se ona vžila do tebe.
Takže otázky typu. Proč se mnou kamarádíš? Co od toho očekáváš? Co bys chtěla, aby od tebe očekávala tvoje kamarádka? Jaká bys měla být ty a jaká by měla být ta druhá? A myslíš že jsi taková? Nebo myslíš, že já jsem dobrá nebo špatná? Proč se tak chováš k ostatním? Co bys chtěla dělat? Co tě baví? Máte něšjaké společné zájmy? Kino , četba, hudba rozebírat. Navíc jiné hodnoty jsou pro žáky na střední školy další pro středoškoláky a pod. Vyber si situaci, jděte na zmrzlinu nebo ze cvičení, ze školy, Neočekávej, že lidé budou svatí, ale také nejsou hrozní. Dohodněte si pravidla, kdy se budete stýkat a jak budete spolu komunikovat. Možná zkus promluvit s někým z její třídy. Důvodem, proč jsme s někým může být něco společného, zájmy a pod.
Je jedno přísloví, chytrému napověz, hloupého trkni. Snaž se jí vysvětlit situaci, jak to vidíš ty a zeptej se, jak to vidí ona. a zda jí nezajímá, že ti některé věci vadí, a zda by se jí to líbilo a pod. A všímej si hlavně reakce těla. Odpovědi mají být přesvědčivé, stejně tak reakce těla. Kam se dívá, zda jí vůbec zajímá, co jí říkáš. A jak říkám, je třeba najít vhodnou situaci, kdy jste obě ve skvělé náladě, celé tělo je v souladu, mysl, tělo i řeč. Prakticky to vypadá takto Upřímně se na tebe dívá, usmívá se a říká, " Jsem tvá nejlepší kamarádka"
Ale dívá se na stěnu a říká ti to samé – tak to není ono.
Promluv si s ní o škole, jak se jí líbí, co by chtěla dělat a pak prober váš vztah, Najděte si k sobě cestu. Držím palce, ať se to vyřeší.

sd