anonym :D

Jak říct holce, že bych se s ní chtěl spřátelit?

Tímto dotazem se snažím navázat na můj předchozí dotaz https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-pokracovat-v-konverzaci, který jsem nejspíš špatně vysvětlil. Tak tedy znovu.

Dal jsem na vaše rady a odhodlal jsem se k tomu, abych naspal holce, která se mi líbí. Zeptal jsem si ji na radu ohledně jednoho sportu, nicméně jsem zjistil, že už ten daný sport nedělá a bohužel mi nemůže poradit. Od tohoto jsme se nějakým způsobem dostali ke konverzaci o škole. Po chvíli jsme se oba shodli na tom, že jsem moc otravný, a že píšu až moc otázek, což mě mrzí, ale omluvu už mám. Teď je ale problém, že nevím, jak si s tou holkou dál psát nebo jak jí mám říct, že se s ní chci spřátelit. Prosím vás tedy o nějaké rady či návrhy, které by mi mohly pomoci.

Toto je omluva, kterou jsem vymyslel (je dobrá, nebo bych měl něco vylepšit?): Ahoj, promiň, že jsem tě včera otravoval těmi otázkami, jenom mě prostě zajímalo blablabla…".

Mimochodem je mi 14,5 a ta holka je o půl roku starší, takže prosím psát nějaké návrhy či rady, které se pro tento věk hodí.

Předem děkuji za všechny odpovědi.

Doplnění: Ta holka o konverzaci asi zájem má, protože jsem si psali asi půl hodiny, což podle mě není málo, na to, že se skoro neznáme.

Odpovědi
Drap

Pozvání do cukrárny a tam jí to řekni bez psaní!

elkon

Když ti řekla, že jsi otravný, tak je to jasné. To snad stačí k pochopení. A pokud nevíš co si s holkou povídat, tak na to nemáš, nebo to není ta správná. V normální situaci to přijde samo. Nemůžeš mít někoho za zadkem, kdo tě povede za ručičku.

autacek

Pozvi ji k sobě na jachtu. Pochopitelně když namítne, že žádnou nemáš, řekni, že ji zveš s předstihem, neb je ti moc sympatická a plánuješ si s ní budoucnost.

ivzez

Jen se neboj, vysvětlil jsi to správně.
Ale neporozuměl jsi (minimálně) mé odpovědi.

Přečti si ji ještě jednou:
„Konverzovat lze jen v případě, že na tom mají zájem všichni zúčastnění.
A ta dívka podle mne moc velký zájem nemá.

A ještě jedna „drobnost“ → nevíš-li, o čem psát, nepiš!
(Je nesmysl psát někomu o něčem, co ti poradili jiní, na co jsi nepřišel sám.)“
_____

Doplním:

Kdyby dívka měla zájem, nebude ti psát, že jsi otravný, ale sama se tě
na něco zeptá nebo navrhne nějaké téma k pokračování.

A zopakuji:
Nevíš-li, o čem si s někým psát, nepiš mu!!! Jen ho otrávíš.

(Omluvu si nech „od cesty“ → i tou bys ji otravoval.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

ivzez, kdyby se touhl radou řídili všichni, tak by většina byla bez partnera, plno lidí by bylo bez přátel, nikdo by ničeho nedosáhl, nikdo by nikoho nepřesvědčil ani nezapůsobil. Nikdo by se do ničeho nemusel pouštět, nikomu nepsat,…
První dojem nebo jedno špatné slůvko/okamžik neznamená konec všeho.
Je to o vytrvalosti.
První dojem často není správný.
Cvik dělá mistra… taky by se mohl rovnou na všechno vykašlat. S holkama se mluvit/psát nenaučí, když s nimi nebude konverzovat. Pokud se mu líbí jedna konkrétní, neměl by to vzdávat.
Plno lidí neví o čem bude mluvit, o čem si budou psát, dokud se do toho nepustí. Dokud někoho neosloví a podobně.
Něco vyžaduje impovizaci, reagování na druhého a zhodnocení vytvořených situací.
Do něčeho se musí lidi přimět, něco může být zpočátku i nepříjemné (nervozita, stres, obavy, stud). Někteří lidi dělají drahoty, někdy řeknou/napíší, co nemysleli, někdy mají lidi občas blbou náladu, někdy je to věc prvního dojmu, někdo hned napoprvé neoslní, nezapůsobí.. To není důvod přestat.
Jemu řekla, že je otravný, no a co? Mně to řeklo asi i víc jak 10 holek, které se mi líbily a nnikdy to nebyl konec.
PRo něj by to mohl být konec, kdyby mu velmi rázně, jasně a nepříjemně dala najevo, že se jí vůbec nelíbí, že by ji měl přestat obtěžovat, prtože je jí to velmi nepřijemné a podobně (i když ani to by NEZBYTNĚ nemusel být konec).

Justin1

Drap: Cukrárny nejsou v provozu. Byla by možná snad jen nějaká procházka s rouškami.