Avatar uživatele
1vlasta1

jak říct a přitom to nevyčítat?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Mám problém s tím, že kdykoliv něco řeknu ostatní to pochopí jako výčitku aniž bych sám chtěl, i když to třeba myslím vážně nebo jenom ze srandy. Na to navazuje otázka, jde tomu nějak předejít, aby má slova nevzbuzovala v druhých moji nechtěnou vyčítavost? Děkuji předem, snad někdo odpoví…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, zzzzz před 2989 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Je to v intonaci. Musíš i při mluvení používat . , ! ?
A taky trochu úsměvu by neškodilo 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Šidlo

asi nijak.....tiež sa mi to v určitej spoločnosti určitých ľudí stávalo často

zvážili ste možnosť, že ste obklopený vzťahovačnými narcismi?

ak ste chytrý ( nie génius, stačí len že vy rozmýšľate a ostatní nie) a nedajbože máte veľa nápadov a úplne najhoršie – vidíte chyby a viete ich presne pomenovať....­....no, tak to vám nezávidím

ono zvyčajne stačí povedať pravdu.....väčšina ľudí neznáša pravdu

ešte je možné, že vy vždy hovoríte nakoniec, teda máte posledné slovo, vy si to neuvedomíte – ale vzťahovačný narcis bude zúriť.....len preto, že máte posledné slovo

a bohužiaľ, ešte je možné, že vás proste kolektív nemá rád a čokoľvek, čo poviete je použité proti vám

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1vlasta1

aha, no tak co jste tu právě popsal je zcela přesné… tak tím pádem na tom vážně něco bude… a co s tím mám dělat? přece se nebudu měnit a říkat lež nebo snad budu dělat, že ty chyby nevidím, když je vidím…

před 2987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

a intonaci jako v jakém smyslu to myslíte, jako aby byla taková milejší? …

před 2989 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

no tak pravda je že se moc neusmívám ale jak to mám třeba udělat když něco píši a úsměv mi asi moc nepomůže

před 2989 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek