1vlasta1

jak říct a přitom to nevyčítat?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Mám problém s tím, že kdykoliv něco řeknu ostatní to pochopí jako výčitku aniž bych sám chtěl, i když to třeba myslím vážně nebo jenom ze srandy. Na to navazuje otázka, jde tomu nějak předejít, aby má slova nevzbuzovala v druhých moji nechtěnou vyčítavost? Děkuji předem, snad někdo odpoví…

Nejlepší odpověď
redy

Je to v intonaci. Musíš i při mluvení používat . , ! ?
A taky trochu úsměvu by neškodilo 🙂

Další odpovědi
Šidlo

asi nijak.....tiež sa mi to v určitej spoločnosti určitých ľudí stávalo často

zvážili ste možnosť, že ste obklopený vzťahovačnými narcismi?

ak ste chytrý ( nie génius, stačí len že vy rozmýšľate a ostatní nie) a nedajbože máte veľa nápadov a úplne najhoršie – vidíte chyby a viete ich presne pomenovať....­....no, tak to vám nezávidím

ono zvyčajne stačí povedať pravdu.....väčšina ľudí neznáša pravdu

ešte je možné, že vy vždy hovoríte nakoniec, teda máte posledné slovo, vy si to neuvedomíte – ale vzťahovačný narcis bude zúriť.....len preto, že máte posledné slovo

a bohužiaľ, ešte je možné, že vás proste kolektív nemá rád a čokoľvek, čo poviete je použité proti vám

1vlasta1

aha, no tak co jste tu právě popsal je zcela přesné… tak tím pádem na tom vážně něco bude… a co s tím mám dělat? přece se nebudu měnit a říkat lež nebo snad budu dělat, že ty chyby nevidím, když je vidím…

1vlasta1

a intonaci jako v jakém smyslu to myslíte, jako aby byla taková milejší? …

1vlasta1

no tak pravda je že se moc neusmívám ale jak to mám třeba udělat když něco píši a úsměv mi asi moc nepomůže