quentos

Jak říci rusky „Slyšíme se?“?

(v telefonu – coby kontrola spojení)
Prosím neodkazovat na překladač – ten mi hází nesmysl. Dík

Nejlepší odpověď
led

väčšinou otázka foneticky znie „Kak vy (ty) menja slyšite (slyšiš)“ a odpoveď býva „slyšu za“ číslovkou od 5 „pjať“ (najlepšie) do 1 „adin“ (slabo).
0 nie je treba, pretože, ak nepočuje, neodpovie.

Další odpovědi
annas

Oprášila jsem si něco z ruštiny. Ověřila časování v ruském zdroji

slyshat'sya – слышаться = infinitiv slyšet se.
My slyšimsja? Slyšíme se?

My slyšim – není zvratné – od slyšať – my slyšim.

Můžete si v odakzu výslovnost poslechnout.

http://glagol­.reverso.net/%D1%81%­D0%BF%D1%80%D1%8F%D0%B6%­D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%80%D1%83%­D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%­D0%B9-%D0%B3%D0%BB%­D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BB-%D1%81%D0%BB%­D1%8B%D1%88%D0%B0%D1%82%­D1%8C%D1%81%D1%8F­.html

Doplňuji Rusko-českého slovníku

Slušať = já slušaju = poslouchat, chodit i na přednášky

slušaťsja – poslouchat, být poslušný, vojenský rozkaz – slušajus = provedu.

My slušajem, slujšajemsja – posloucháme, posloucháme se.

slyšať = slyšet.

slyšaťsja – být slyšen, ozývat se.

My slyšim, slyšimsja = slyšíme, slyšíme se.

Obě slovesa se liší samohláskou u a y, tím i významem – poslouchat x slyšet.

Edison

„Slušájem sa?“ Přepínat se do azbuky fak nebudu.

aliendrone

Doslovně? S českou transkripcí > „Slyšájemsja?“ :)

EKSOT123

Není to doslova, ale nejlíp asi: Вы меня слышите? (vy m(e-i)ňá slyšítě?)

mosoj

?????????????
мы слышим?

как ты меня слышишь?

Tu je kravin!!!

Klaproth

Na vojně jsme pro ověření kvality spojení používali „kak slyšiš“. Odpověď byla v číslovkách, např. „za pjať“, „za adin“. Ale jedná se o vojenské fráze z dob VS, jak by se to správně používalo v normálním hovoru netuším.

quentos

mosoj: tak dík, zases neřek vůbec nic, jenom kritizoval…

quentos

mosoj: tak dík, zases neřek vůbec nic, jenom kritizoval…

Edison

Překlady typu „Jak mě slyšíte“, „slyšíte mě“… na to se opravdu tazatel neptá.

aliendrone

No i když jsi nejblíž, tak přeci jen – není tam „u“ (viz komentář led) a jde o jedno slovo (nikoliv o 2). Hádat se ale nebudu, na jazyky jsem tupec oboustranně tupý! ;) :)

mosoj

Edison, slušá ti to.

Znal jsem jednoho a ten pravil „povješájtě kabáty na věšáky“ a taky si myslel že mluví rusky.

quentos

Edison: díky! Do azbuky netřeba, do tý už si to převedu sám, resp. původní tazatelka…

annas

Edison přeložil jako „posloucháte mě“, nikoliv přímo „slyšíte mě“. V tom je rozdíl.

Ale jako vždy ověřuji, takže pomohl slovník, který mám.

Slušatěľ je posluchač.

.

Edison

Ni za što… 😁

led

V hovorovej ruštine rozdiel medzi Y a U je často nepostrehnuteľný.
Keď k tomu ešte príde oblastný dialekt, tak veľakrát sa poslucháč na drhej strane domnive, že počuje naozaj to, čo s druhá strana pýta.
Zjednodušene, je úplne jedno či sa pýtate spisovne, dôležité je, že sa počujete a rozumiete. 🙂 Toľko hovorí moja dlhoročná skúsenosť so fónio skreslenou ruštinou spojenie v priemere" četre-tri"

led

V iných prekladačoch
Ako ma počuješ
Yandex:
Нравится мне, слышишь меня?
Bing:
Как ты меня слышишь?