Michal Kole

Jak řešíte __zapomínání__zha­sínání__ žravých wolframových žárovek, v místech, kde nelze dát úsporky(záchod, koupelna)

protože by se častým spínáním ničili.

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám úsporky v koupelně i na WC a nepamatuji kdy jsem je měnil.
Doplňuji:
V koupelně jednou asi během 10 let.

Další odpovědi
brillant

Úsporky tam bez problémů mohou být – dnes už jim časté zapínání nevadí.

Zdroj: http://www.bau­max.cz/c/Úspor­né%20žárovky:%20mý­ty%20a%20omyly/cms­.02000180.html?pg=3

briketka10

trčím tam vždy dýl a tak je tam mám :D
Doplňuji:
led světlo by mě zabilo nemám ráda
takovou dardu do očí, aby mě hned po
ránu oslepila brrr..

Hykam

Jak píše rigormortis Ledkama, ale doporučuji ledky nové generace

http://www.led-zarovky-cz.cz/

Zkoušel jsem Ledky, když se tu začaly objevovat a byl dost zklamaný, pak jsem natrefil na recenzi Ledek, které prodávají na tomto vebu a byl jsem mile překvapen, svou svítivostí se vůbec nedají srovnávat s úsporkami a svítí hned v plném svitu.

Mapel

Je několik řešení:

  1. ponechám vláknové – úspora je opravdu zanedbatelné
  2. použiji úsporky pro časté spínání – Facility
  3. použiji nepřebuzené LED s parametry odpovídající vláknovým žárovkám. Nespoléhám na klamavý web, ale použiji převorní tabulku svítivosti. A hlavně se dívám na teplotu chromatičnosti.

rigormortis

Ledkama…

marci1

Dělám doma „reflektor mladých“. Zhasínám, zhasínám, zhasínám.:-)
Doplňuji:
Ale pokud jsou kvalitní úsporné žárovky, tak vydrží dlouho.

elektrikář

Mám vyzkoušeno z praxe že úsporky Philips které svítily celý rok v jednom kuse v hotelové recepci. To je 10 000 hodin se pokazila jen jedna. Na toaletu a podobně jsou zhasinací čidla z infra senzorem, svítí poze pokud registruje teplo. Ty senzory s časovým spínáním, většinou v tom nelepším zhasnou. Musí se zamávat rukou aby si vás čidlo zase všimlo.