Jak řešíte vedro v noci?

Máte nějaký ventilátor, nebo jak? Já mám tu vrtuli, ale nedělá mi to dobře, mívám z toho kašel. V noci mi bylo tak vedro, pořád jsem jen pila a jednou jsem se šla osprchovat studenou, protože jsem byla durch, to zas příjdu o kus noci, ráno jsem nevyspalá. Teď tady mám 26,6 °C a jak u Vás?

Nejlepší odpověď
cochee

Jestli se potíš, tak ten ventilátor ti udělá to nachlazení, to je jasné – urychluje odpařování potu, čímž zchlazuje. Nasměruj ho tak, abys necítila (nebo daleko méně) ten pohyb vzduchu, třeba foukej přes celý pokoj do opačného rohu. Já si můžu dovolit foukat skoro přímo na sebe a navíc mám dokořán okno, později v noci se pěkně ochladí, mám v okně síto proti hmyzu. Teď to není nutné, ale v zimě, když spím u přítelkyně, ona je zimomřivka a má dost přetopeno, takže foukáme ventilátorem i v zimě a dáváme poblíž na prádelní sušák rozložený namočený ručník, ať stoupne vzdušná vhkost.

Další odpovědi
ten který je

Snažím se spát při otevřeném okně,ale v noci mě budí řev a zpěv ožralů.:-(

Quimby

Mám okna na západ, takže odpoledne ho zavřu a zatáhnu žaluzie. Až zapadne slunce, tak ho zas vyklopím a nechám ho tak přes noc.
Takže tu mám teď celkem příjemně + mám malý stolní větráček, když by bylo hůř.

Jinak taky se snažím pít co nejvíc a večer spím jen pod dekou :)

DusanOrlik

Nechávám otevřený okno do kořán,včetně balkona a dělám pěknej průvan :_D
Jinak přes den klasika,větráky :))

klumprt

Pořádně se nalejt pivem, pak člověk usne v jakékoli situaci. Je pravda, že to jde trochu hůř skloubit s docházením do práce, chce to trefit tu správnou míru :)

Drap

V noci vedro neřeším. V noci spím.Jinak řešit ho lze stejně jako ve dne. Větrák, klimatizace, pořádné zateplení, popřípadě studená sprcha.

anonym

http://caruje­me.cz/16-triku-jak-prezit-horke-noci-a-dobre-se-vyspat/

annas

Tak nějak by měla vypadat diskuse. 🙂

anonym

annas, ty se máš nejlíp, tobě celou noc před nosem fešný mulat s velkým listem nahání do nosíku vzdoušek, nám musí stačit noviny, nebo ventilátor 🙂

annas

Sambo, to jsem opravdu, ale opravdu nečekala, že prozradíš tajemství. 🙂

anonym

Ty z toho naděláš…

ReHu

V tělocvičně jsem se naučila směrovat ventilátor proti zdi nebo stropu.
Proud vzduchu se „rozbije“.

anonym

o musí být ventilátor jak stodola 🙂

briketka10

Dnes jsem spala dokonce s otevřeným
kuchyňským okýnkem, které vede do
dvora, kde od rána řáděj cikáni, jenže,
jak spím s těma špuntama, tak světe div
se nic jsem vůbec neslyšela, ale ani mobil
na který mi volala teta ☹

Jinak teplotu v bytě mám 26°C docela dobrý :)
Spávám pod tenkou dekou.

anonym

Briketko, tobě ty špunty v uších nevadí? Já jsem z nich na nervy 🙂

anonym

Drap
já jsem se spánkem na štýru a ještě když je takový vedro…dyk píšu, že jsem se šla osprchovat, s tím zateplením máš pravdu, máme naštěstí střechu celkem novou, i se zateplením, bez toho by to byla vražda

anonym

Já tu mám v noci příjemných 23,nestěžuju si.

anonym

Jugar, to ti závidím, tady se prostě nedá dejchat, tak mě napadlo, když tak ležím, co kdybych tu jednu nohu strčila do škoplu se studenou ? 😁 Ožralové dávaj jen tak nohu z postele na zem, že prej „uzemnění“ 😁

cochee

To není uzemnění, to je brzda kolotoče 😁

anonym

Muhehe 🙂

anonym

ten který je
to já taky při otevřeným okně, mám sítě a mě zas budí sviňa kohout, ve 3:30, to je celkem brzy i na mě teda, pomohla by při odnaučování vzduchovka? 😁

ten který je

Jaký by to byl pro mě balzám na duši kdyby mě budil kohout.Vzduchovku na kohouta ne,to spíše na ty ožraly.;-)

anonym

spim a najednou „kykyrykykyyy­yyyyy“, to je jak nožem pod žebro a hned na to „Vladimírkuuuu, ještě svačinuuuu!! Řve sousedka na manžela 🙂ten křápne dveřma od náklaďáku a jede, nejdřív ale nechá jen tak běžet asi dvacet minut, takže se nedá říct "A jitra jsou zde tichá“…ožraly bych slila kbelíkem vody 🙂

ten který je

Můj soused zase nemůže nastartovat starý křáp.Špunty do uší. DD

briketka10

ten který je

Jo jo jedině špuntíky jsou nejlepší
byli jsme na dovče a tam byl taky
takovej kutil Tim i kohout, ale já
neměla špunty musela nastoupit
domácí výroba vata a náplast moc
nefungovaly, ale, jako 1. pomoc jo.

ten který je

Taky buděj mého pejsánka který někdy začne na ně štěkat.

anonym

ty mě tlačej, a pak taky musím slyšet budík a pak mě budí syn, jak nadává kočce, že tam smrdí, ale každej ví, že to smrděj jeho ponožky, co tam skopnul večer a opět nechal jen tak, bez dozoru 😁

klumprt

Mě zase budí manželka mlaskáním a ještě pak drze tvrdí, že já jsem ji vzbudil chrápáním…

anonym

Ta je teda dost nezodpovědná 😁

anonym

cochee
já vím, ale když mi to dělá tak dobře, pak u toho vytuhnu a ráno sípu, doktorka mi řekla, že ty vlhký hadry ať nedávám, to jsem dělávala, když byl synek malej, když měl kašel, ona mi řekla, že se tím rozmnožují vnitřní plísně a ještě by z něj byl alergik, tak mi to řekla, ale myslím, že kdo je zdravý jako buk, nemusí se toho vůbec bát

anonym

Sípu s měkkým i, …jistěěě

cochee

Vlhký hadr jen v zimě, u přítelkyně se topí WAWkama a byl tak suchý vzduch, že mi přišlo, že od rtů až hluboko do krku jsem jeden velký vysušený strup… Mi ta vrtule taky dělá dobře, několikrát za léto to odnesu rýmečkou, kupodivu jen jednodírkovou ;)

anonym

Jednodírková rýmička? Tak to piotřebuješ jen jeden rukáv, ne? 🙂

anonym

…potřebuješ…

cochee

Na co rukáv, správný Klingon smrká do dlaně 😁

cochee

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

No, to ti pak ta ruka prokluzuje na Babetě, cestou do roboty, aha?

cochee

Bohužel nevlastním žádné jednostopé motorové vozidlo ☹ btw., kdo jste tu ze „zlatých,“ máte gebír mazat příspěvky v Diskuzi? Potřal bych smazat dva z těch tří stejných tady vejš ode mě, ať to nevypadá jak od dementa.

anonym

Klumprt
ty bláho, to ne, já musím vstávat moc brzy, to bych se domotala až k polednímu 🙂 na pití já nemám hlavu, pak by mě bolela, natolik se mám ráda, to neee 🙂