reika

Jak řešíte současný nedostatek zubních lékařů?

Dobrý den. Moje zubní lékařka začátkem roku ukončila praxi a já od té doby zoufale hledám zubního lékaře v Ostravě. Nevíte o nějakém, který přijímá nové pacienty? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Zuby nehty se držím své zubařky 😉
Teoreticky by měla být možnost pro hledání lékaře využít asistence své zdravotní pojišťovny.

Další odpovědi
Edison

Nedostatek ZL by měla řešit ČSK, MZ, vláda, pojišťovny.

nyjono

V Praze jich je prý dost s volnou kapacitou.
Tak možná zbyde jen udělat si 2× do roka výlet do Phy spojený s návštěvou zubaře.

Drap

Neřeším takový problém. Stará zubařka skončila, přišla jiná. Naštěstí do Ostravy daleko.

da ny

Může Vám pomoci Vaše ZP s vyhledáním praktického stomatologa.
Někdy je třeba za ním dojíždět (100 Km vzdálenost = žádná míra).
Naštěstí mám kolem sebe lékařů dost, dokonce si mohu vybrat „kvylitu“, v případě řešení záchovné stomatologie nebo protetiky.
S tím souvisí i cena (doplatek pacienta),, za určitý výkon mohu podle způsobu provedenía použitého materiálu zaplatit 100 Kč, nic (ZP) nebo 3 – 5 tisíc za vyřešení daného problému…
Ti mladí používají nové, časově a finančně náročné způsoby ošetření (např.
u endodoncie). Nejsou htaueny ZP a pacient „je nucen respaktovat“ jejich zvolený pracovní postup.......

quentos

Zatím chodím ke svému a třesu se nejistotou, co bude, až půjde do důchodu, což hrozí každou chvíli.

aliendrone

Nedostatek zubních lékařů neřeším, neboť jsem ho nezaznamenl. V Praze. ;) :)

autacek

Čistím si zuby.

reika

aliendrone = To je ale provokace! Nepřeji ti, aby tě to někdy potkalo… 🙂

reika

Na pojišťovnu jsem se už obrátila, poslali mi dlouhý seznam lékařů, ale ani jeden mne nepřijal…

Drap

Znovu to sdělit pojišťovně ať hledá.

reika

Tak už mne jeden zubař chtěl přijmout – vstupní screening 5000kč a ostatní vše platit z ruky. Je to soukromý zubař. Pojišťovna ho nezajímá… Ach jó… To bych si asi dovolit nemohla…