STUDENTKAEVA

Jak řešit týrání zvířat ?

Sousedi vždy odjedou někam pryč…No vlastně jsou víc pryč než doma..Pes je na zahradě..Ale nemá žádné jídlo,nikdo mu nechodí dávat včera snědl 3rohlíky jelikož jsme opíkali párky nemohli jsme se dívat jak trpí..Ze sousedy namáme dobrý vztah..Co máme dělat je nám psa líto?

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš danou situaci nahlásit na:

  • obecní (městský úřad)
  • místně příslušnou Veterinární správu
  • Policii ČR

´Vlastními´ silami zasahovat nesmíš – a ani to krmení cizího zvířete bez předešlého souhlasu majitelů není zrovna ´košer´. A – mimochodem – rohlík taky není ´ideální´ psí žrádlo…
😉

Další odpovědi
Funna

podle nového občanskému zákoníku není KONEČNĚ zvíře věc, ale živý tvor, takže jsou za týrání i větší postihy…takže je normálně práskni veterinární správě, polici, nebo se obrať na útulek…a nějakým zákazem krmení (viz.mowla) se nezatěžuj…to ho máš nechat zdechnout hlady?…to asi ne…rohlík sice není ideáolní, ale lepší než nic .-)