rumulan

Jak řešit rušení nočního klidu se sousedící fabrikou?

Nedávno jsem se přestěhoval a netrvalo dlouho, problémy byly nasnadě. Vedle přes přístupovou komunikaci se nachází zadní část haly průmyslového objektu, u kterého skladujou plechové bedny a klece na výrobky či co. A jelikož jedou na tři směny, i v noci, je to docela mazec. Ustavičné pípání vysokozdvižnýjch vozíků při couvání, vrzání s oněma klecema a plechovýma bednama, lomození samotných vysokozdvižných vozíku jezdících rychle po křivé komunikaci. Hluk je v noci nepříjemnej i přes vyměněná plastová okna s trojsklem. Vše by asi spravilo, kdyby objekt měli za protihlukovou stěnou. Asi si nechám udělat měření hluku a zjistit vyhlášku města, jak stanovuje normu hluku. Nebo jak bych mohl postupovat? Děkuji za odpověď. Za případné hrubky se omlouvám.

Odpovědi
led

Nie každá odpoveď musí byť vo váš prospech

Nerušte továreň svojim hlukom…
Nadmerný hluk – možno sa vám to bude zdať tvrdé,

čo bolo skôr? Továreň so svojim hlukom, alebo vaše bývanie „Nedávno jsem se přestěhoval "?
To vás nikto o tomto probléme vopred neinformoval?
Pripadá mi to ako obyvatelia istého mesta, ktorí si postavili svoje "domčeky“ neďaleko pristávacej-vzletovej dráhy a potom podali žalobu na letisko za nadmerný hluk pri pristávaní a štartovaní lietadiel. Naozaj im namerali vysokú hladinu hluku.

marci1

Není to jednoduché. Dříve měření hluku Hygienickou stanicí bylo zdarma. Nyní bys to musel zaplatit. Platí, že pro venkovní hluk je stanoven limit 50 dB ve dne a 40 dB v noci. 🙂
http://magazin­.obyvatele.cz/clan­ky/360-ruseni-nocniho-klidu-mate-pravo-se-branit

Drap

Pokud hluk přesahuje určené limity, a máš to potvrzené měřením hygienické stanice, můžeš si stěžovat na obci, nebo podat trestní oznámení. Pokud hluk limity nepřesahuje, nezbývá než si požídit špunty do uší

Michálek1245

Jestliže bydlíte vedle průmyslové haly , měl jste si nechat udělat mapu hlukového znečištění s možnou predikcí do budoucna a pak byste si to bydlení třeba rozmyslel. Jestliže tam ta fabrika stála už před tím, tak s tím budete něco dělat jen velmi těžko. Samozřejmě jsou nějaké regulace, ale ty hluku zcela nezamezí.

rumulan

Nejedná se o novostavbu a při pohledu do hystorie stál koupený domek dříve jak fabrika. Realitka to měla v nabítce jako stavba v klidné lokalitě. Keci. Co říkaly sousedé, tak je spíše trápil hluk z dedaleké silnice, ale to není tak nepříjemné jako to onanováná s plechovejma klecema. Zkusim poptat to měření hluku. Jinak díky za odpovědi:)

led

Vy ste sa ale prisťahoval keď už fabrika tento hluk „vyrábala“
Mal ste pred kúpou, šťahovaním, najprv zvážiť, či vám ten hluk nebude prekážať. Zjavne ste aj hodnotil plusy a mínusy tejto lokality a asi prevážili plusy.
„Teď již je pozdě bycha honit“ ale je na vašom uvážení a rozhodnutí, či ostanete v tejto hlučnej lokalite bývať, alebo nie, ak hlučnosť neprekračuje hodnoty stanovené hygienickými predpismy a váš subjektívny pocit je „nadměrní hlučnost“