Babsi

Jak řešit problém se sousedy?

Máme rodinný domek na vesnici s krásnou předzahrádkou, ale bohužel sousedé mají čtyři děti a ti mají další kamarády, kteří si chodí hrát před naše domy a všechny věci si odkládají na náš (udržovaný) trávník. Veškeré domluvy jsou zbytečné, protože podle slov souseda jsou to přece jenom děti. Napadlo nás jediné řešení, polít trávník močůvkou, aby je to odpudilo. Problém je v tom, že nevíme jestli to smíme udělat?
Nebo napadá někoho jiné řešení?

Nejlepší odpověď
anonym

Odpověď souseda je „sousedská“ a správná jen napůl. Jsou to sice děti, ale ne Vaše. Na Vašem trávníku nemají co dělat ani ony, ani jejich kamarádi, ani jejich věci.
Nemám ráda tahanice po úřadech a myslím si, že v rámci sousedských vztahů je lépe se snažit o domluvu. Řekla bych sousedovi, že si nepřeji, aby jeho děti s kamarády můj trávník ničily, že v případě že tomu neučiní přítrž se obrátím na příslušný úřad.
Dětem bych to ale řekla na rovinu taky: Nepřeji si, abyste si hráli na našem trávníku, od toho máte vlastní.
Trávník bych ještě močůvkou nepolévala. To by bylo řešení krátkodobé a nejspíš by se Vám trávník podařilo spálit, ne pohnojit.
Je třeba si uvědomit, že pokud je trávník ve Vašem vlastnictví, musí toto vlastnictví respektovat i soused a jeho děti.
Pokud toto nerespektují dopouští se porušení Vašich vlastnických práv.
Vážené kolegyně, stavět kvůli dokazovaní vlastnictví pozemků, není třeba. Zákon to vidí jasně.
Vychovávat děti třeba je. Od malička jim vštěpovat neúctu k jiným lidem a k cizímu majetku nebude nejspíš nejvhodnější cesta.

Další odpovědi
aramah

A co děti---mají si kde hrát?

Jedině plot.
Ale tu močůvku ne-e

Damiana

Tou močůvkou si moc nepomůžeš, budeš kroužit kolem nosu i tobě a zničíš si trávník. Je hodně možností – koupit zlého psa, místo předzahrádky vykopat bazén, ukrýt nášlapné miny… Ale ty jsou trochu na pováženou 😁
Drzosti nejsem zvyklá ustupovat. Sousedovy děti musí respektovat tvé území a na něm platí tvá pravidla. Soused je povinen je to naučit a přikázat jim to. Pokud tak neučiní, obrátíš se na patřičná místa. Chápu, že se ti nechce dělat si zle se sousedy, ale oni to již udělali za tebe. Plot je sice řešení, ale pokud ho nechceš, proč se omezovat. Sousedy si bohužel nevybíráme a jestli nezakročíš razantněji, za chvíli ti tam budou stanovat nebo opékat buřty. Nežijeme v pravěku, aby místo před slují patřilo celé tlupě. Jestli to soused – kromaňonec nechápe, někdo mu to musí vysvětlit.

venkovan

Děti odloženými věci trávník nepoškodí. Navíc trávním je od toho aby se po něm chodilo a ne jen skákalo se sekačkou a chemií, aby byl super.
Je to hloupost takto se na vesnici se sousedy dohadovat.
Řekl bych, že trávník je zástupný problém.
Na vesnici to tak nějak chodilo, že pokud děcka doslova neničily, lecos se překouslo. Protože to jsou děti – poklad každé vesnice.

hanny 2

Udělat plot nebo zasázet např.růže – přes trny se jim chtít nebude.
Močůvku ne,to byste nemohli otevřít okna!

anonym

Jo,polij trávník(udržovaný) močůvkou a soused smíchem praskne! Močůvka je prevít ta dokáže trávník spálit!
Aramah má pravdu a horší by bylo,kdyby na trávníku projížděli na pickách,kolech…

Kohut57

Já bych zvolil ostrý venkovský slovník nejen na souseda , ale hlavně na sousedku. Té se to třeba více dotkne . Haranti si dnes z ničeho nic nedělají , mám zkušenosti ze školství. Kult dětí je příšerná věc. Nevychovaní jsou hlavně jejich rodiče , obzvláště dnešní čtyřicátníci, poznamenaní pseudoliberální výchovou po „revoluci“. Na takovou díru pořádně hrubou záplatu. Jinak to nejde . Milí a vstřícní můžeme být jen na toho , kdo nám to neoplácí zlem. A musí to fungovat !!! Co se týče dětí, těm uděláte jen dobrou službu, když je tímto vymezíte. Třeba pak z nich nebudou v dospělosti tlustí holohlaví otetovanci, smažky nebo pseudopedocen­trističtí fláterníci , kteří všudypřítommě ignorují klasickou výchovu, morální hodnoty ,právo na klid od hord neurvalců všeho druhu a vší barvy . A na závěr podnět : nestálo by za to , aby jako jsou zkoušky na řízení auta, byly i na mateřství a rodičovství ? Důvody snad netřeba rozebírat. Vždyť jinak je to také ohrožování bezpečnosti veřejnosti a né chvilkové , ale trvalé.

Alča M.♥

Tak až tam zas příjdou ty děcka, tak je vyžeň: „Kšic, kšic! Tu nemáte, co dělat!“ :DDDDDDDDDDDDD