Hakunamatata

Jak řešit přímo v resturaci neshody ohledně výše spropitného při společném placení?

Nejlepší odpověď
Drap

Jaké neshody ? To je věc toho který platí. Pokud máš s tím problém, tak příště plať sama.

Další odpovědi
anonym

Neřeším neshody, buď je jeden lístek a zaplatím já, příště někdo jiný, nebo jsou lístky zvlášť, každý za sebe. Neznám neshody.

autacek

Spropitné není povinnost, ale dobrý zvyk. Pokud byl člověk spokojen, nechá spropitné ve výši dle vlastního uvážení.

Pokud je na útratu lidí více, je logické, že každého uvážení bude rozdílné a pravděpodobně i v úměře k výši konzumace.

Pokud lidé platí přímo obsluze zvlášť, pokud jim to rozpočítá, tak by to člověka ani snad nemuselo trápit, no a pokud se skládají na jednu hromádku, tady občas může vzniknout problém, je dobré když to pořeší alespoň ti velkorysejší ze skupiny (ono v některých případech je někdy problém se vůbec dopočítat celkové částky na holou útratu, protože někteří lidé zapomínají, co měli).

iceT

Příště se domluvit předem;pokud si ze společného lístku zaplatím svou konzumaci a nechám dýško nebo ne je to moje věc,kolik dám nebo nedám,ostatní pak ať si dýško dají nebo nedají.
Stejně je to hloupost mít společný lístek a až při placení se dohadovat,co kdo zaplatí.