Avatar uživatele
Vandal

Jak řešit podvod?

Zdravím, mám dotaz, před měsícem jsem bourala auto – je na odpis. Zaplatila jsem si za likvidaci 1000,– a do dnes nepřišli dokumenty o likvidaci k odhlášení auta. A dnes jsem MÉ auto našla na internetu k prodeji na náhradní díly! Auto stále neodhlášené a už se rozprodává navíc nelegálně. Samozřejmě jsem okamžitě kontaktovala vrakoviště a prý už je zlikvidované a zítra dokumentaci odešlou. A tím se dostávám k dotazu. Jak nejlépe postupovat při nahlášení toho co se děje – myšleno předprodej aut na černo? Napadlo mě kontaktovat osobu (až budu mít dokumenty a velký technický průkaz) co auto inzeruje a tím že mám o něco zájem a vyslechnout si jeho verzi kde k vozu přišel. A pak určitě na hlásit na policii, nebo se v tom nemám šťourat a rovnou PČR? Děkuji za rady.
Má někdo podobné zkušenosti? Mně osobně tohle přijde dost drzost, čeká je alespoň pokuta? Nebo se k tomuhle podnikání nečinně přihlíží?

Zajímavá 0 před 1924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Jediný problém vidím v tom, že s vámi nedořešili dokumenty. Prodej náhr. dílů je podle mně OK. Jen myslím, že pokud je to auto na náhr. díly zužitkovatelné, trochu jste prohloupila s tou platbou za likvidaci. Pokud vím, existují vrakoviště, která se o likvidaci postarají, vůz odtáhnou a ještě za ten vrak zaplatí. (samozřejmě záleží na stavu toho auta a kde „zůstalo viset“)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Co není zakázáno je dovoleno, slušná firma píše doklad ihned při odvozu, že část poté se snaží prodat je jejich věc, když jsou zájemci a také se trochu musí živit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Zatím k tomu jen nečinně přihlížíte.
Na nic nečekejte, oznamte to hned.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… je přeci jasné, že náklady na likvidaci jsou větší než ona 1000, takže to musí dohnat jinak … problém vidím jen v tom potvrzení … já ho dostal hned … a soused taky, a to tam dovezl jen ten vyřízlej kousek kastle s VINem …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek