Vandal

Jak řešit podvod?

Zdravím, mám dotaz, před měsícem jsem bourala auto – je na odpis. Zaplatila jsem si za likvidaci 1000,– a do dnes nepřišli dokumenty o likvidaci k odhlášení auta. A dnes jsem MÉ auto našla na internetu k prodeji na náhradní díly! Auto stále neodhlášené a už se rozprodává navíc nelegálně. Samozřejmě jsem okamžitě kontaktovala vrakoviště a prý už je zlikvidované a zítra dokumentaci odešlou. A tím se dostávám k dotazu. Jak nejlépe postupovat při nahlášení toho co se děje – myšleno předprodej aut na černo? Napadlo mě kontaktovat osobu (až budu mít dokumenty a velký technický průkaz) co auto inzeruje a tím že mám o něco zájem a vyslechnout si jeho verzi kde k vozu přišel. A pak určitě na hlásit na policii, nebo se v tom nemám šťourat a rovnou PČR? Děkuji za rady.
Má někdo podobné zkušenosti? Mně osobně tohle přijde dost drzost, čeká je alespoň pokuta? Nebo se k tomuhle podnikání nečinně přihlíží?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jediný problém vidím v tom, že s vámi nedořešili dokumenty. Prodej náhr. dílů je podle mně OK. Jen myslím, že pokud je to auto na náhr. díly zužitkovatelné, trochu jste prohloupila s tou platbou za likvidaci. Pokud vím, existují vrakoviště, která se o likvidaci postarají, vůz odtáhnou a ještě za ten vrak zaplatí. (samozřejmě záleží na stavu toho auta a kde „zůstalo viset“)

Další odpovědi
Kryšpín

Co není zakázáno je dovoleno, slušná firma píše doklad ihned při odvozu, že část poté se snaží prodat je jejich věc, když jsou zájemci a také se trochu musí živit

ivzez

Zatím k tomu jen nečinně přihlížíte.
Na nic nečekejte, oznamte to hned.

Mc Merkurion

… je přeci jasné, že náklady na likvidaci jsou větší než ona 1000, takže to musí dohnat jinak … problém vidím jen v tom potvrzení … já ho dostal hned … a soused taky, a to tam dovezl jen ten vyřízlej kousek kastle s VINem …