Jamajka

Jak řešit ,,loupání" kůže u koně?

U nás ve stáji je 13letý, školní valach. Asi před třemi dny jsem ho chystala na ježdění a při čištění jsem si všimla, že mezi žuchvami nemá žádnou srst a kůže se v těch místech loupe už jen tehdy, kdy přejedu rukou. Může jít o nějakou kožní nemoc? Může to být i přenosné na ostatní koně (každý kůň u nás má z toho důvodu své vlastní čištění)?
A samozřejmě se znovu objeví někdo inteligentní (gecco, nečekaně), kdo se musí chytat za každé slovo a samozřejmě se povznášet vysoko nad ostatními, že? Světe, div se, sama bych to určitě ,,neřešila", zvlášť tehdy, kdy nevím, co to je. Jen jsem chtěla vědět, zda někdo nemá zkušenosti.
Pro příště bude stačit jen stručná odpověď:), přesto děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Občas si u tvých otázek připadám jako v „jiříkově vidění“…
😁
Tobě vůbec nepřísluší něco s koněm „řešit“ – informuj šéfa/ku stáje – a ten/ta buďto (pravděpodobně) ví, o co se jedná – a nebo zavolá veterináře…
Proč se nedomluvíš o konkrétním případu s konkrétním člověkem???
___
Varianta „B“ – pošli mi vzorek krve (koňovy, ne tvé), kůže (šupin) z daného místa a celkovou anamnézu koně – zařídím předběžnou diagnózu a pošlu ti účet (v případě, že to uzná za vhodné, i veterináře…).
___
Každopádně – sama NIC „neřeš“ – protože příčin může být ´spousta´ a třeba léčením neexistujícího svrabu bys případnou plíseň mohla výrazně zhoršit…!!!
_____________­_________________
K Doplnění:
Ptáš se „jak řešit“, ale „sama bych neřešila“…
😁
A pak se čílíš nad odpovědí – nemyslíš, že bys spíše měla nejdřív popřemýšlet nad formulací své otázky? Zřejmě nemyslíš…
😁
___
" stručná odpověď" je zde, cituji sám sebe – „informuj šéfa/ku stáje – a ten/ta buďto (pravděpodobně) ví, o co se jedná – a nebo zavolá veterináře“…

Další odpovědi
Lamalam

A jakou jinou smysluplnou odpověď, než tu od gecca, vlastně očekáváš? Neřeš to, informuj odpovědného pracovníka.