punker

Jak řešit hluk v nočních hodinách z továrny?

Takřka uprostřed našeho městečka stojí malá firma dělajíc nějakou kovovýrobu. Pracují na tři směny, přes den člověk ten hluk ani nevnímá ale v noci je slyšet každá rána a trochu i otřesy. Pár lidí si už prý stěžovalo u majitele ale nikdy se nic nezměnilo. Poraďte, jak postupovat, na koho se obrátit, s kým to řešit. Jde to i anonymně? Nerad bych měl prazdná kola u auta, či kámen v okně… Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kontaktuj hygienickou stanici.

Zdroj: http://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-se-branit-proti-nadmernemu-hluku

Další odpovědi
ReHu

Ano. Hygienickou stanici. Písemně, doporučeně a opakovaně.

suaeda

Ano kontaktovat hygienu a čím více občanů stížnost podá tím lépe. Dost často se v současnosti stává, že dotyčný podnikatel (živnostník) má velice dobré kontakty nahoře a jednotlivec, ač podle legislativy jedná správně, tak nic nezmůže.

anonym

Než kontaktujete hygienickou stanici, tak si dejte špunty do uší, to pomáhá.