Kelt

Jak řešit hamletovskou otázku dneška, a to: nechat se očkovat, nebo ne?

Takže vakcína dorazila, stačí se zaregistrovat a mohu se jít nechat očkovat. Musím ale být přesvědčen, že je to správné a že budu imunní proti všem formám covidu. Nepotřebuji to kvůli potvrzení. Jako malý jsem byl očkován proti černému kašli, tuberkulóze apod. Za tu vakcínu bych ruku do ohně nedal, i když v televizi o tom všichni mluví. Takže nechat se očkovat, nebo ne? Jak se rozhodnout? Děkuji za názory pro i proti s vysvětlením.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je věc názoru, důvěry a přesvědčení podle toho co si kdo někde přečte. Faktem je, že se to řeší za pochodu, mnoho věcí ještě nevíme – jak dlouho bude vakcína účinkovat, jestli zůstaneme potencálními přenašeči, nakonec i jaké budou vedlejší účinky. Vše je zatím ve stádiu spekulací a odhadů. Já osobně do toho půjdu, protože si myslím, že je to jediná cesta ven z pandemie. Už se to mnohokrát v historii potvrdilo.

Další odpovědi
elkon

To je na tobě, já do toho půjdu, až bude očkovat moje praktická lékařka a bude mít vakcínu, kterou preferuji.

Mc Merkurion

… to je každýho osobní rozhodnutí … já ne, nemám důvod, ale ty, co se nechaj, chápu …

ten který je

Každý by si měl o svém zdraví a životě rozhodnout sám.Nějaké údajné předbíhající zájemce o vpíchnutí injekce velice rád pustím.:-)

Pepa25

Z mého pohledu není co řešit. Budu mít zřejmě nárok až v poslední etapě, ale pokud to půjde, tak jdu do toho.

zjentek

Nic o vakcínách proti kovídkovi nevíme. Nikdo. Přece vedlejší účinky takovýchto vakcín mohou být násobně drastičtější, než samotná pandemie koronaviru. Tedy nedá se spolehlivě vyloučit, že nebudou. Hodně ŠTĚSTÍ očkovaným!

Dochy

za sebe: jakmile mi to doporuci praktik, jdu do toho (aktualne resim jine zdr. problemy)

JežíšKristus

Bavím se tím, jak očkování na x nemocí funguje už po léta letoucí, ale když se objeví očkování na koronavirus, tak se začnou ozývat retardovaní jedinci s tím, že není bezpečná.

  1. Pokud nejste lékař nebo chemik, tak je váš názor bezcenný.
  2. Koronaviry se studují po desetiletí.
  3. Vakcína na koronavirus v sobě neobsahuje virus Covid19.
  4. Do vývoje vakcíny se nalily miliardy a byla schválena evropskými úřady.

Na mě se dostane až za dlouho, neboť jsem alfa samec v nejlepších letech, až to půjde, tak se nechám naočkovat.

dudu

Jakmile moje generace přijde na řadu, očkovat se určitě nechám. Mám však představu, že tak učiní naše dcera v rámci návštěvy u svých vetchých rodičů. Jsem si jist, že to zvládne neboť si před léty, coby studentka zdravotní školy, na mně vyzkoušela píchání injekcí všeho druhu.

paul1

Až přijde na mne řada, tak bez samozřejmě půjdu. Já patřím do skupiny 80+, takže není
o čem rozmýšlet.

Outsider

Rozhodně NE!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

JežíšKristus>>> vše cos napsal, včetně tebou plánovaných budoucích skutků, je V ROZPORU S BOHEM!

JežíšKristus

Odmítáte Ježíši jeho právo na názor? Jak pohanské…

Mc Merkurion

@dudu: neučiní tak, každý (!!!), i nemohoucí musí dojít na očkovnu, vakcina se nesmí převážet, aby se s ní netřepalo …