Jak řeší krátkozraké ženy líčení očí?

Doplňuji:
Omlouvám se, nenosím (zatím) brýle a zaměnila jsem oční vady.
Děkuji za upozornění! Zajímalo mě, jak se líčí ženy, které prostě špatně
vidí na blízko! 🙂
http://www.kon­taktnicocka.e­u/ocnivady.html

Nejlepší odpověď
quentos

Sice nejsem žena, ale vezmu to z pohledu krátkozrakého: řeší to jednoduše, není v tom prakticky žádný problém, jelikož při líčení očí sedíte u zrcadla (velice) blízko. Krátkozrakost znamená, že vidíte špatně do dálky.
Doplňuji:
nabízí se tudíž zajímavější otázka – jak líčení očí řeší dalekozraké ženy.

Další odpovědi
briketka10

mamka měla zvětšovací zrcadlo a našla jsem
článek pro obojí vadu :
http://krasna­.nova.cz/clanek/mo­daastyl/liceni-pod-dioptricke-bryle.html
Doplňuji:
já nevím jakou mám vadu, ale
špatně vidím malá písmenka
musím na ně s lupou i do krámu :)

pusinka50

Pro krátkozrakou ženu se nic v líčení nemění, nablízko na oči vidí dobře. Dokonce krátkozrací lidé vidí líp než ostatní lidé zblízka třeba na malé písmo, malé obrázky apod. Horší situace je pro dalekozraké, kteří musí nosit brýle na blízko, těm ženám se asi hůř líčí

arygnoc

kedysi dávno sa dali v optike kúpiť „sklápacie okuliare“, vždy sa jedno dklíčko dalo sklopiť a oko maľovať.
ale to už je asi socialistický prežitok.

doporučoval by som kontaktné šošovky.

zjentek

bez ironie 100% souhlas s quentosem a ať už je vada očí jakákoli, nejjednodušší, řekl bych až primitivní řešení tohoto problému je pořídit si pro tyto účely jedny kontaktní čočky, dnes formou zásilky až do domu do druhého dne, se vším příslušenstvím ,)

pokazdejinak

ježišmarjá :) úplně normálně… sundám brýle a koukám na sebe do zrcadla nejdřív jedním okem a pak druhým
Doplňuji:
tak fajn :) protože na blízko vidím dobře, tak nemůžu říct z vlastní zkušenosti, ale moje mamka používá zvětšovací zrcadlo :) a nalíčí se taky dobře… ;)

anonym

http://kosmeticke-pomucky.heure­ka.cz/kosmetic­ka-lampa-s-lupou-a-stojanem-1001a/

anonym

Krátkozraká kamarádka na to používala zvětšovací zrcadlo. Nalíčila se vždy dokonale.