Syd

Jak řeknu anglicky, že tam chcíp pes?

Myslim třeba když jsem byla na nějaký akci a byl to děsnej vopruz, skoro nikdo tam nebyl. Předpokládám, že se to nebude překládat doslova, ale jde mi o to, aby byla ta idiomatická forma nějakým způsobem zachována, ostatně aspoň trochu fráze to bude určitě, ne?

Nejlepší odpověď
quentos

jj, pár frází na to maj, řek bych třeba:

The event was a God-forsaken place.

Namísto „skoro nikdo“ rádi používají „few or no people“:

There were few or no people at the event.

jinak obecně místo, kde chcíp pes, je třeba taky backwater nebo boondocks

Další odpovědi
www

Ten jazyk to jednoduše neumí a pokud to přeložíš doslova, budou pátrat po mrtvém psovi 😁 Musíš volit různá synonyma a nebude to stejně ono. Jinak oni používají na všechna podobná vyjádření většinou slovo shit. Význam si najdeš 😉
Je to, proti češtině, velmi „chudý“ jazyk.

arygnoc

nelze přímo s významem chápaným v českém jazyce přeložit (lingvisticky ano, významově ne).

quentosovy fráze jsou jen přibližné, i když (významově) blízké.

Cajk

A dog died here