Lucyfer

Jak řeknu anglicky „To jsem já v autobuse“ ?

Zase dělám z drobnosti velblouda. 😅
Přikládám tématický obrázek.

Napadlo mě: That's me at bus.

Je to tak správně?

Nejlepší odpověď
Pepa25

on the bus / in the bus
In se použije, pokud je účelem zdůraznění, že se nacházíte uvnitř autobusu, anebo pokud je to váš vlastní busík 🙂
„At“ ne – jedině „at the bus stop“

Další odpovědi
aliendrone

Ach ty jedna… ;) :)
Jako dobrý, ale jestli chceš odpověď uznávaného znalce a nad jiné respektovaného odborníka, MUSÍŠ na to jinak. Příklad:

Tohle jsem já na nudistické pláži! (pochopitelně musíš přiložit obrázek). JEDINĚ TAK získáš Keplerovou pozornost. ;) :D :D

_Bůh_

„That's me on the bus.“
Generally, if you are telling someone you are going somewhere by bus, then you are “on” the bus, that's the correct usage. There are some cases where you might say in the bus, inside as opposed to outside, but generally you would say you are riding on the bus.

Lucyfer

Dělám si starosti s předložkou (on/at…) nebo tím členem „a“ „the“… jestli tam musí být.

zjentek

It's me on the bus,
like me on the bus,
It's me like on the bus