_136

Jak reklamovat koupenou věc, když u ní nebyla vystavena kupní smlouva ani faktura?

Koupil jsem věc z druhé ruky, ale nebyla u ní ani faktura, ani nebyla podepsana kupní smlouva, jak tedy danou věc mám reklamovat? Díky

Odpovědi
Dochy

Reklamovat můžeš úplně stejně. Neexistence písemného doklad nemění právo na reklamaci. Ale bacha, neexistence dokladu snižuje prokazatelnost Tvého práva na reklamaci a prodejce to pak může zpochybnit. Takže nezbude než to zkusit a s prodejcem se domluvit. Až potom budeš vědět na čem vlastně jseš…

Pepa25

Kupní smlouva se nevystavuje, ale uzavírá. Vy jste ji při koupi zcela určitě uzavřeli, i kdyby měla být jen ústní. Klíčové je, jestli jste uzavřel spotřebitelskou smlouvu, tedy zda prodávajícíc byl podnikatel. Z toho vyplývá odpovědnost prodávajícího …

Gonfaloniér

Asi nijak když je z druhé ruky a nemáš k ní žádný doklad, žádnou smlouvu.