Jak reagujete na takovou dopravní situaci?

Každou chvíli se mi stane, že na mě někdo neoprávněně troubí, že jsem udělal nějakou chybu v silničním provozu. Bohužel neudělal, jelikož jsem místní a značky zde znám na rozdíl od jiných, hlavně vidláků z venkova, co přijedou do Prahy a myslí si, že ta širší silnice je jediná hlavní. Přednost zprava bez svislého značení jde mimo ně aj. V tuhle chvíli se ve mě vaří krev. Ani se nedivím, že občas někdo někoho vytáhne z auta a profackuje. Sám na ostatní netroubím, proč také, když musím v tu chvíli řešit situaci a na troubení není čas ani mysl. Co to dělá s Vámi?

Nejlepší odpověď
jpau

Přečti si něco o tom co je to defenzivní jízda, defenzivní řidič a dopravní psychologie. Jsou kolem toho různé studie, kde uvidíš, že když si zachováš chladnou hlavu tak máš větší pravděpodobnost, že dojedeš v pořádku do cíle. Jinak samozřejmě mě to se*e taky… Především:

  • naprosto zbytečné sjíždění do jednoho pruhu 100 m před sloučením pruhů, což má za následek ucpání inkriminované komunikace a přilehlého okolí (ale jsme všichni spravedliví, protože stojíme forntu, blbákov 🙂 )
  • naprostá ignorance něčeho jako je přednost z prava, např. v obchodních centrech atp.
  • naprostá ignorance něčeho jako zip, obvzlášť pokud se o něj pokouší člověk, co si dovolil napojit se až na místě, kde se skutečně vozovka sjíždí do jednoho pruhu
  • naprostá ignorance skutečnosti, že levý pruh na dálnici je určen pro „rychle jedoucí vozidla“ což není vozidlo, které se tam vleče 110

atd. atd. atd. Takže chce to chladnou hlavu 😉.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nechápu to, obzvlášť na kole, kdy si ten v autě myslí, že on je pánem a to i tehdy, pokud je na vedlejší silnici.
Např., u Kauflandu při výjezdu z jednotlivých parkovišť. Jedu a auto co jede z levé strany, tak řidič se strááášně podivuje nad tím, že on přeci jede a já mu nedám přednost. Asi proto, že je větší nebo co.
Jedna paní jela z vedlejší silnice a já po hlavní a najela mi tam. Tak se do ní trochu kolem vrazil. „Pane, vy jste do mě vrazil“. „Mámo, volej záchranku, se mi dělá nějak zle z toho nárazu, asi omdlím“. „Ale pane?“ „No nějak se mi zdá, že přestávám i vidět, honem volej“. Málem se rozbrečela.

ReHu

Souhlas s jpau.
Chce to zachovat klid.

jmhad

Já se už vrátil k dávnému pravidlu, které praktikoval můj otec coby předválečný vojenský šofér – VĚTŠÍ MÁ PŘEDNOST

cukrar

  1. jak víte, že troubí neoprávněně?
  2. Jak víte, že troubí na Vás, že to není na někoho známého.
  3. Kvůli takovým drobnostem se Vám vaří krev? Což až přijde větší stres, co pak?
  4. Já su klidný, páč nevím kdo, proč a na koho troubí, občas udělám taky klukovinu, že se stydím…