Nassin

Jak reagujete, když vám prodavač/ka řekne: „Může toho být o pár deka víc?“?

Jak reagujete, když vám prodavač/ka řekne: může toho být od pár deka víc?

Nejlepší odpověď
Kepler

Když kupuju kilo nějaké flákoty, tak to neřeším. Kdyby to ale měl být kaviár, tak bych umanutě trval na svém požadavku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… když to nejni zlato, tak klidně …

ivzez

Podle toho, jak moc jsem hladová nebo jak velkou mám na něco chuť.
Někdy kladně, jindy záporně.

A někdy kupuji jednotlivé plátky → např. dva rohlíky a dva plátky šunky. (–:

Drap

Nijak, jen přikývnu. Je mi to jedno.

autacek

Pokud se bavíme o potravinách a není toho jednou tolik, proč ne. Není tak snadné trefit se na přesnou váhu, navíc třeba takový popatlaný kelímek, jak se prodavačka snaží přebytečné odstranit, taky nic moc.

Arne1

Většinou to nevadí. Můj požadavek také není exaktně přesný. Když řeknu 200 gramů sejra tak to má smysl něco mezi 150 a ,250 gramu

paul1

Odkývám hlavou souhlas. Zajímavé ale je, že se mi ještě nestalo, aby toho bylo méně.

quentos

Souhlasím. Na pár deka nesejde.

Lucyfer

To záleží, jestli na to mám 😂

Ametyst

Vždycky řeknu: „To nevadí. Já nevím, jak to děláme, ale vždycky se to sní.“ 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

ivzez To se může? 😅 Já mám pořád v hlavě divně nastaveno, že minimum je sto gramů… asi jak kolem sebe pořád slýchám jen „patnáct deka“, „dvacet deka“ atd. 🙈

Dochy

To je jen takovej zvyk. Tatranka má jen asi 45g a taky ti ji prodaj (já vím, ta se neprodává na váhu, ale stejně,,,)

Nassin

Ivzez, připomněla jste mi jednu příhodu na toto téma. Mám kamaráda, který, když si kupoval svačinu, prodavačce vždy říkal počet koleček salámu. Dala – li více, odmítl.