Marina N

Jak reaguje pračka na vypadnutí proudu?

Zdravím, zajímalo by mě,jak reaguje pračka (konkrétně LG F1091LD),když během praní vypadne proud, pak ho zapnou a pračka sama nepokračuje v praní, ale musím ji znovu zapnout. Znamená to, že celý proces praní začíná od začátku nebo nějak automaticky pokračuje v praní, když ji znovu musim nastavit.A proč nezačně automaticky prát při naskočení proudu?
Doplňuji:
A jak je to s pracím práškem?Je potřeba ho dát znovu,když pračku zapínám podruhé?Díky za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Pájo

Po výpadku proudu „všechno zapomene“. Je třeba zapnout a navolit opět program a pračka začíná prát od začátku.
Je to tím, že konstruktéři nezabudovali zdroj (batetii) k paměti pračky.
Doplňuji:
Prašku dávám znovu trochu (max. poloviční množství toho, co jsem dal při původním praní) a přidám jedno máchání pokud je hodně pěny. Ale tak to dělám já, jestli to je správně Vám nepovím.

Další odpovědi
brillant

Většinou je to napsané v návodu.

odpomass

Řekla bych, že se chová standardně. Pokud proud vypadne, dojde k restartování paměti pračky a tudíž ke zrušení předchozího programu. Nezačne prát možná také z bezpečnostního hlediska, aby pračka nezačala prát nečekaně. Čili je potřeba program spustit znovu (popř. navolit tu fázi, u které pračka skončila).
Doplňuji:
Co se týče prášku – pokud program volíte od začátku (se všemi fázemi – máchání,…,odstře­ďování,… apod), tak určitě trochu přidejte, pokud navolíte pouze fáze, které už pračka nestihla (a přitom některé stihla), prášek ani není nutný. Vždy záleží na tom, v jaké fázi praní se pračka vypnula a jak dlouho byla pračka vypnuta.

Hykam

Záleží jak která, některé novější si po nějakou dobu pamatují, kde skončili a po obnovení dodávky proudu pokračují.
U některých musíte nastavit nové praní.

Funna

záleží na pračce…moje udělá jako první krok to, že začne vypouštět…takže část brášku by odtekla…takže bych to řešila tak, že trochu přidám, protože zbytek je už mezi prádle…ale nevím, čím začíná cyklus tvoje pradlenka…pokud začne hned napouštět, tak nemusíš přidávat nic…a pokud už přen vypadkem energie proběhl prací cyklus, už bych tam nesypala nic, jen to nechala vymáchat a vyždímat (dle možností tvé pračky)…

elektrikář

Mnělo by to být napsané v návodu na pračku. Jinak je možnost poradit se v servisu. Já bych se podíval do zásobníku prášku, pokud tam už není normálně bych to nechal doprat. Zkontroloval prádlo a při nejhorším pustil praní znova.

samicek333

Pájo má asi pravdu, ale když nám vypadl proud, když se pralo, vyplo to pračku a po zapnutí znovu nahodilo, pračka pokračovala. Už před vypadnutím to bylo skoro u konce. Po zapnutí proudu se jen dopralo.