df

Jak reagovat, když mi žena říká, že jsem neschopný vydělat peníze?

Když penize vydělané v podnikání prožereme, tak za chvíli přijdu na buben. Snažím se, aby moje společnost rostla, což se mi daří. To můžu jit rovnou do fabriky otočit. Moje firma ma majetek za více než milion korun za dva roky podnikání. Začínal jsem se 100 tisici korun. Na jidlo pro čtyřčlennou rodinu přispívám 16 tisic měsíčně, manželka pracuje a ma podobný příjem. Jsem neschopný?

Nejlepší odpověď
iceT

Vyměnit ženu za vděčnější nebo skromnější model.

Další odpovědi
JežíšKristus

90 % společností skončí v prvním roce podnikání, takže už jen to, že podnikáte druhým rokem, je úspěch.

Rokio

Podle mě nejsi neschopný a přispíváš do rodinného rozpočtu více než dostatečně.

zjentek

Souhlas s IceT. Pokud není pozdě (léta nehrál's zami­lovanýho), tak jednoduše ZKRÁTIT ŘETĚZ.

nyjono

Neschopnost vydělat peníze se přece neurčuje podle toho, kolik peněz projíte.
Penízejsou potřebné i v jiných oblastech.
Firma peníze potřebuje, ale rodina taky. Ne pouze na jídlo.
Nepíšeš nic o dalším, kam peníze putují.
Ovšem, je třeba uznat, že je velice, velice dobré, že tvá firma prosperuje, rozvíjí se a zvešuje a přináší zisk.

paul1

Problém není v tom, že žena říká že jste neschopný vydělat peníze. Problém je v tom, že ona to neumí (nebo nechce?) ocenit.

Disraeli

Neznám těba ani ženštinu tvoju ;)
Chce to správnou komunikaci (a tím myslím komunikaci a né hádku, „argumentaci“ a podobně). Pokud vidíš a chápeš, co ona ne, tak jí to vysvětli. Ukaž a řekni ji, jak roste firma, jak už vyrostla, jak funguje (přibližný tok peněz ve firmě) a jak do ní investuješ, aby se peníze vracely.

Pokud bys ty i ona přispívali měsíčně cca 16 tisíc korun, tak pochybuju, že tolik „prožerete“ (ani těch 16 000 natož cca 30 tisíc… pokud by tam byl nájem a nějaké fakt VELKÉ náklady, tak se to dá pochopit, ale jestli nejíte každý den humry, krevety, kaviár, lanýže,…). I kdyby to bylo 100 Kč pro jednoho na den, tak za měsíc je to 12 tisíc za všechny… a většina lidí žije průměrně za míň než 100 Kč/den (průměr je tak 50 Kč… 4 × 50 × 30 = přibližně 6 tisíc za jídlo pro všechny na 1 měsíc… a vlastně nejen jídlo). Záleží za co to reálně utrácíte.

Jestli jsi nebo nejsi neschopný nedokážu posoudit… vydělat asi dokážeš, podnikáš atd. tak asi nejsi. Teď jen záleží, jestli je to dost (ale musíš uznat, že milion Kč – jakože majetek celé firmy za 2 roky není nějak moc… jako fakt zálěží, kolik potřebuješ, s čím si vystačíš/vystačíte, co firma přináší nebo jak reálně roste atd… Začinals se sto tisíci, což podle mě není úplně málo – záleží v čem podnikáš – ale neznám příjmy/zisky – co si bereš a co vracíš do firmy, ale když jsem třeba začinál já, tak jsem neměl ani desetinu tvého kapitálu a milion jsem měl VE FIRMĚ poměrně brzy a to myslím v penězích, „nejen“ v majetku nebo v hodnotě… ale uznávám, že jsem po docela dlouhou dobu vracel většinu příjmů/zisků hned zpátky do firmy a moc si toho nebral… ale jako osobní a jiné náklady jsem taky měl. Ale zase nemám děti a nemusel jsem živit rodinu a samozřejmě se o ni starat.
Ale abych se jakože nechlubil jen já, :D tak jedna moje známá, též podnikatelka za 2 roky vybudovala fakt solidní firmu, slušné zisky, velký majetek i hodnota firmy… začínala sama se třemi zaměstanci a s pronajatými prostory – našetřeno měla trochu, hlavně měla do začátku menší půjčku, ale jinak v podstatěš nic. Za dva roky už měla 60 – 70 zaměstnanců a fakt velkou firmu s velkými zisky… Ale to už fakt záleží na co se člověk orientuje nebo jaký má plán a co mu stačí… ne každý chce giganticky růst, někomu stačí podnikat v malém, jen sám na sebe nebo mu stačí když ta firma pravidelně slušně vynáší… já jen, že takhle mi 1 milion za dva roky jako majetek firmy moc nepřipadá… může a nemusí být, nevím – příjde na okolnosti a na potřeby, náklady, plány,..).
Myslím, že bys to měl probrat a vysvětlit spíš hlavně své ženě, než zde (s chladnou hlavou).

Disraeli

Reagovat smířlivě a pokud možno asertivně… ani útočně ani vyloženě defenzivně. Snažit se promluvit – vysvětlit,… dojít k pochopení (jeden druhého… i těch motivů, jednání, myšlenek/názoru).