Ametyst

Jak rádi kupujete dárky pro své nejbližší, nebo je to pro vás za trest?

Často koupím hezkou věcičku jako budoucí dárek, a schovám ji. Když nastane ta příležitost, jako narozeniny, návštěva nebo vánoce, mám ten luxus času na rozmyšlenou, jaký dárek komu přiřadím. Osvědčilo se mi to hlavně když jezdím na návštěvu, kde se setkám s mnoha lidmi.

Odpovědi
aliendrone

To není „jen trest“, ale T R E S T !!!!!!!!
Nerad kupuji kraviny „jen aby se neřeklo“, na dárky mám vyšší požadavky. Měly by nejen ukázat, že „jsem si vzpomněl“, ale i potěšit, navíc by měly být pro obdarováváného i nějak „užitečné“, byť v reálu to třeba není žádná sláva. Takže dárek, který vyhovuje kritériím NENÍ SNADNÉ najít, protože to „užitečné“ už obvykle všichni mají, popřípadě nechtějí změnu.

Kepler

Já to vidím tak, že trest to byl spíše v dobách reálného socialismu. Pomalu nebylo CO koupit. Teď mi dělá problém, co VYBRAT. Ale ano, dělá mi radost, když má někdo radost.

nyjono

Nejen kupuju. I vytvářím a balím.
Také kupuju průběžně po celý rok, když mi něco padne do oka 🙂

julcinka

já dárky nakupuju ráda, pač jejich darováním dělám svým blízkým radost :) Jsem ale ještě radši, když nakoupím něco originálního a zároveň za dobrou cenu, jelikož ani za dárky se mi nechce utrácet majland… Cenově dostupné věci hledám třeba tady https://slevato.cz :)

Ametyst

Kepler: To je pravda. Za dob reálného socialismu jsme víc dárků vyráběli než koupili. I paní učitelky nás k tomu vedly.
Aliendrone: To znám. Proto mi tenhle systém, kdy nejsem do nákupu nucena ani časově, ani finančně, ani místně, vyhovuje. Teď jde jen o to, kam jsem ten dárek schovala.:-))))