Kryšpín

Jak působí alkohol v menší, někdy i větší míře při jednáních a rozhodování v náročných situacích?

Jsem čistokrevný abstinent a kolega mi doporučuje když se v něčem důležitém rozhoduji nebo jednám na úřadech, dát si frťana, má někdo zkušenost?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Ano

Odpoveď Ano/Nie nie je smerodatná, chýba tu možnosť inej odpovede.

Na každého človeka pôsobí alkohol rôzne. Je to v závislosti od jeho fyzického, psychického a zdravotného stavu.
Pri dôležitom rozhodovaní jednaní a rozhodovaní nedoporučujem žiadny doping!

Další odpovědi
Emefej

Ano

Ano, alkohol má blahodárný vliv. Podívej se do našeho parlamentu, tam si chlastání povolili i v pracovní době.

annas

Ano

Chybí Jiná odpověď. Každý to řeší jinak.

"Buďto pijeme, abychom měli radost, nebo kvůli tomu, že ji nemáme.“ Jan Sobotka

Říká se, že ve víně je pravda. Takže ten, kdo ji říká, se musí napít. Napije-li se, pak říká pravdu.

Proto někdo, kdo pije, říká pravdu, jiný se bojí, aby neřekl pravdu, proto je abstinentem.

Na toto téma zde bylo otázek několik. Jakým způsobem alkohol působí na myšlení., je to individuální.

Pokud jste abstinent, je lepší jím zůstat. Možná byste měl víc odvahy, ale možná byste se předvedl tak, že by vám to bylo později nemilé..

Mc Merkurion

Ano

… podle poslanců, je při jednání na úřadě alkohol vítán …

Smackdown

Ano

Pak se z tebe stane alkoholik budeš všechno řešit přes alkohol a dávky budeš navyšovat, víš jak dopadl jeden soukromník? Dluží asi 7 milionů, všechno řešil přes alkohol, a pak mu bylo všechno jedno.

zjentek

Ano

Tady primárně působí jako bič na úředníky!

Sebevědomí

Ne

To záleží na situaci. Když ti tvoje vnitřní já bude říkat nepij alkohol tak ho pít asi nebudeš. Ale někdy člověk nemá na výběr. Když si člověk dá alkohol tak je svět o něco pestřejší. Jen v práci bych nepil alkohol. Je to jistota, že mě nevyhodí. Po práci to můžeš probrat s kamarády v hospodě. Nebo snad ne? Nechci aby se z někoho stal alkoholik.

ivzez

Ne

Chybí jiná odpověď.

Kolega nemá rozum, nebo mu na Vás nezáleží,
nebo se Vás snaží potopit, ztrapnit apod.

Jste-li abstinent, zůstaňte jím.

V případě, že byste jím nezůstal ae nikdy „neposilňujte“ alkoholem
před jednáním na úřadech (či s někým jiným) ani před rozhodováním
v náročných situacích.

Ve všch zmíněných případech je důležité mít „čistou hlavu“.

led

Čo na to Zákoník práce 2018 – aktuální úplné znění (zákon č. 262/2006 Sb.)?
"§ 106
e) nepožívat alkoholické nápoje a nezneužívat jiné návykové látky35) na pracovištích zaměstnavatele a v pracovní době i mimo tato pracoviště, nevstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele a nekouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci. Zákaz požívání alkoholických nápojů se nevztahuje na zaměstnance, kteří pracují v nepříznivých mikroklimatických podmínkách, pokud požívají pivo se sníženým obsahem alkoholu, a na zaměstnance, u nichž požívání těchto nápojů je součástí plnění pracovních úkolů nebo je s plněním těchto úkolů obvykle spojeno, " http://www.pra­cepropravniky­.cz/zakony/za­konik-prace-uplne-zneni

ivzez

Tentýž zdroj, tentýž paragraf:
i)
podrobit se na pokyn oprávněného vedoucího zaměstnance písemně určeného zaměstnavatelem zjištění, zda není pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

led

a ako to platí v prípade volených zástupcov ľudu? V akom právnom vzťahu sú v takomto prípade poslanci?
Priznávam, že toto neovládam.

Emefej

Na poslance se ustanovení ZP nevzahují.

led

Takže, keď od "únavy"pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok nevládzu stáť na nohách, zrozumiteľne artikulovať a pritom schvaľovať zákony, je to beztrestné?

tichý povzdych: Chcem byť poslancom!!

Kryšpín

Kolega má názor, nýní když opět mají v Parlamentu ČR možnost užívat během pracovní doby alkohol, tak to musí mít pozitivní účinek, při návrhu a schvalování zákonů, rovněž prý nedochází k únavě, když se trochu poslanec nadopuje