Dudis

Jak pujcovat penize?

Zdravim,

zajimalo by me, jak pujcovat penize. Jsem ted v Anglii a jeden znamej (no neznam ho ani mesic popravde) chtel pujcit na ubytovani, ze vyplatu bude mit az na konci tohoto mesice. Chce pujcit ale 160 Ł a to uz je celkem dost a ja mu pred chvili rekl, ze mu je pujcim, aniz bych si uvedomil, ze je to skoro 5k. On nam ale pomohl na zacatku s ubytovanim v UK a podobne, takze se citim trochu zadluzenej a ochotnej pomoc. O te praci vim i o jeho problemech, takze by to melo byt ok.

Jen otazka: Jak pujcit penize? Aby to pokrylo rizika, ze mi to treba nevrati. Muzete mi poradit? Nejake smlouvy nebo tak neco? Mate s tim zkusenosti? Samozrejme bych to pak chtel vratit do nejakeho terminu. Diky moc za pomoc.

Nejlepší odpověď
radce

Nijak.
Jestli nechces prijit o penize a zaroven o kamarada tak nepujcuj, ver mi…

Další odpovědi
bolak

Směnku? Požádáš o aby podepsal a bude si myslet že mu nevěříš. (end of friendship)

Já taky půjčil, jednomu kolegovi z práce ale to byla naprosto opačná situace, v tu dobu už sem ho dá se říct „nesnášel“ ale nevěděl sem jak mu to mám říct, protože on za mnou furt lez a myslel si že sme něco jako přátelé. To je tak když se s každým snažíš jednat slušně. Tak sem mu nakonec půjčil prachy, protože sem věděl že mi je nevrátí (byl závislej na cigárách, matech a kdo ví čem ještě). No a taky že nevrátil. Párkrát sem s tím na něj vyrukoval, pak se jaksi vytratil, přešel na jiný oddělení, změnil si telefonní číslo a teď se mi vyhejbá. Jestli mu to vydrží ještě aspoň pár let, tak to byla nakonec docela dobrá investice :)

Tobě bych radil, říct mu srdceryvnejch příběh o tom, jak jsi měl kdysi jednoho kamaráda, a on tě požádal o půjčku, tak jsi mu samozřejmě půjčil. V termín vrácení jsi se ho zeptal, ale neměl. Tak jsi mu počkal měsíc a zeptal se znova. Opět neměl a poprosil tě jestli bych mu ještě nepočkal, tak jsi mu počkal další dva měsíce, ale už mezi vámi začalo vznikat napětí. Nakonec jsi přišel jak vo prachy tak vo kamaráda a vod tý doby peníze kamarádům nepůjčuješ a ani si nepůjčuješ peníze od nich.

Jestli ani tohle nepochopí tak je to dodo.

Já osobně bych kamarádovi asi taky nepůjčil větší částku, a pokud přece, tak bych mu rovnou řek, že mi to splatí v to a to datum, a protože je mně blbý se někoho doprošovat vrácení dluhu, tak že mu to nijak připomínat nebudu, ale prostě v ten den, když mi je nevrátí, tak dostane facku a to bude znamení že se opozodil se splátkou.

PS: To že ti pomohl s ubytováním je naprosto odlišná situace, on přece nic neriskoval tím že ti pomáhal.

pusinka50

Řekni mu, že mu pomůžeš s čímkoliv, co bude kdy potřebovat, ale peníze ať po tobě nechce, že sám máš moc málo a že peníze se těžko vracej a rozkmotřujou kamarády, já si takhle podobně naběhla taky a teď už jsem nadosmrti poučená, cokoliv, jakoukoliv pomoc nabídnu v mých možnostech, ale peníze ne

Beer4Real

přesně dej mu podepsat směnku a to ti slušně zaručuje vrácení peněz

AndreiRanger

At podepise smenku…

pizlicka

pokud to mysli vazne,ze ti je vrati,směnka by ho nemela v zadnem pripade urazit.pokud bude mit postranni umysli,bude delat urazeneho.

hanulka11

Po zkušenostech nepůjčuji- peníze udělají mezi lidmi jen zlo…poradím, pomůžu cokoliv -ale peníze ne.

Lukasy

Ja bych něpujčil prachy někomu komu bych na 100% nevěřil.
Takže ani nejlepšim kamarádum, partnerce.

ServiceOffer

BUSINESS LOAN PERSONAL LOAN HERE APPLY NOW WhatsApp +918929509036 financialserviceoffer876@gmail.com Dr. James Eric