Avatar uživatele
Dudis

Jak pujcovat penize?

Zdravim,

zajimalo by me, jak pujcovat penize. Jsem ted v Anglii a jeden znamej (no neznam ho ani mesic popravde) chtel pujcit na ubytovani, ze vyplatu bude mit az na konci tohoto mesice. Chce pujcit ale 160 Ł a to uz je celkem dost a ja mu pred chvili rekl, ze mu je pujcim, aniz bych si uvedomil, ze je to skoro 5k. On nam ale pomohl na zacatku s ubytovanim v UK a podobne, takze se citim trochu zadluzenej a ochotnej pomoc. O te praci vim i o jeho problemech, takze by to melo byt ok.

Jen otazka: Jak pujcit penize? Aby to pokrylo rizika, ze mi to treba nevrati. Muzete mi poradit? Nejake smlouvy nebo tak neco? Mate s tim zkusenosti? Samozrejme bych to pak chtel vratit do nejakeho terminu. Diky moc za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, bolak, Pájo před 4198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
radce

Nijak.
Jestli nechces prijit o penize a zaroven o kamarada tak nepujcuj, ver mi…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Směnku? Požádáš o aby podepsal a bude si myslet že mu nevěříš. (end of friendship)

Já taky půjčil, jednomu kolegovi z práce ale to byla naprosto opačná situace, v tu dobu už sem ho dá se říct „nesnášel“ ale nevěděl sem jak mu to mám říct, protože on za mnou furt lez a myslel si že sme něco jako přátelé. To je tak když se s každým snažíš jednat slušně. Tak sem mu nakonec půjčil prachy, protože sem věděl že mi je nevrátí (byl závislej na cigárách, matech a kdo ví čem ještě). No a taky že nevrátil. Párkrát sem s tím na něj vyrukoval, pak se jaksi vytratil, přešel na jiný oddělení, změnil si telefonní číslo a teď se mi vyhejbá. Jestli mu to vydrží ještě aspoň pár let, tak to byla nakonec docela dobrá investice :)

Tobě bych radil, říct mu srdceryvnejch příběh o tom, jak jsi měl kdysi jednoho kamaráda, a on tě požádal o půjčku, tak jsi mu samozřejmě půjčil. V termín vrácení jsi se ho zeptal, ale neměl. Tak jsi mu počkal měsíc a zeptal se znova. Opět neměl a poprosil tě jestli bych mu ještě nepočkal, tak jsi mu počkal další dva měsíce, ale už mezi vámi začalo vznikat napětí. Nakonec jsi přišel jak vo prachy tak vo kamaráda a vod tý doby peníze kamarádům nepůjčuješ a ani si nepůjčuješ peníze od nich.

Jestli ani tohle nepochopí tak je to dodo.

Já osobně bych kamarádovi asi taky nepůjčil větší částku, a pokud přece, tak bych mu rovnou řek, že mi to splatí v to a to datum, a protože je mně blbý se někoho doprošovat vrácení dluhu, tak že mu to nijak připomínat nebudu, ale prostě v ten den, když mi je nevrátí, tak dostane facku a to bude znamení že se opozodil se splátkou.

PS: To že ti pomohl s ubytováním je naprosto odlišná situace, on přece nic neriskoval tím že ti pomáhal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Řekni mu, že mu pomůžeš s čímkoliv, co bude kdy potřebovat, ale peníze ať po tobě nechce, že sám máš moc málo a že peníze se těžko vracej a rozkmotřujou kamarády, já si takhle podobně naběhla taky a teď už jsem nadosmrti poučená, cokoliv, jakoukoliv pomoc nabídnu v mých možnostech, ale peníze ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

přesně dej mu podepsat směnku a to ti slušně zaručuje vrácení peněz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AndreiRanger

At podepise smenku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

pokud to mysli vazne,ze ti je vrati,směnka by ho nemela v zadnem pripade urazit.pokud bude mit postranni umysli,bude delat urazeneho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Po zkušenostech nepůjčuji- peníze udělají mezi lidmi jen zlo…poradím, pomůžu cokoliv -ale peníze ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Ja bych něpujčil prachy někomu komu bych na 100% nevěřil.
Takže ani nejlepšim kamarádum, partnerce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ServiceOffer

BUSINESS LOAN PERSONAL LOAN HERE APPLY NOW WhatsApp +918929509036 financialserviceoffer876@gmail.com Dr. James Eric

Nový příspěvek