Natee

Jak psát charakteristiku sama sebe?

Přiznávám, je to do školy, ale nechci od vás vyřešení, jen poradit, jak byste vy napsali charakteristiku sama sebe. Dívali byste se na sebe spíše kriticky?

Nejlepší odpověď
chudst

A doplnim Drapa: „… stejne jako neuskodi zdrava sebepochvala.“ Vedet, v cem spocivaji vase slabe stranky je dulezite, abyste na tom mohla zapracovat. Ale je nesmirne dulezite take znat vase silne stranky, protoze pokud je znate, muzete k tomu smerovat napriklad vase budouci povolani, vase vztahy s lidmi, apod.

U vas to bude mozna jinak, ale co vim za sebe, tak je pro me daleko obtiznejsi napsat sebepochvalu, nez napsat sebekritiku. Oboje jsou ale stejne dulezite.

Další odpovědi
Andělé

Podívat se sám na sebe do zrcadla,není jednoduché. Sice se známe nejlépe,ale kdo o sobě rád mluví? Ale právě psát svou charakteristiku,je dobrá věc,jak zapřemýšlet sám nad sebou,zhodnotit,kam jsme dospěli a na čem je nutné stále pracovat.
Nedívejte se na sebe jen jednostranně. Nikdo nemáme pouze špatné vlastnosti,máme přeci i dobré.
Napište vše tak,jak si doopravdy myslíte,že sama sebe vidíte,jak se svými klady,tak i zápory. Jak vypadáte navenek,i uvnit­ř,Vaše zájmy,vztahy k sobě i okolí…
Nebudte příliš skromná,ale zároven né samolibá. Nebojte se napsat,v čem jste vyjímečná,jaké jsou Vaše hodnoty,ale zároven i,v čem jste slabá a jakým způsobem,byste na sobě chtěla zapracovat.
Hodně štěstí..:-)

Drap

Jako každou jinou. Je se musíš na sebe dívat s nadhledem. Zdravá sebekritika nikdy neuškodí.

led

Odosobniť sa. Je to ťažké, ale dá sa to. Duševne „vyjsť zo seba“ a pozrieť na seba „cudzími očami“. Vidieť nielen vonkajšok ale i vnútro – kladné i záporné stránky povahy.
Pomáha napríklad zrkadlo, alebo vlasná podobizeň.
Doplňuji:
oprava vlastná podobizeň.

Priznám, že podobizeň z vlasov si neviem predstaviť :)

ondra07

Tady to snad zjistíš :)
http://www.top­zine.cz/jak-se-pise-slohova-prace-popis-a-charakteristika