samicek333

Jak psa naučit obranu?

Se psem hodně trénuji, zanedlouho bude dělat zkoušky ZPU1 a pak nějaké další, ve kterých je prý i obrana. Jak to má vypadat? Jak to mám psa naučit? Máme zlatého retrívra, je moc hodný a přátelský, nedokážu si ho představit,jak na někoho má zaútočit. Jde to i s tímhle plemenem?
Doplňuji:
obrany…někdo nám to ukazoval tak, že ten pes na povel vyběhl na nějakého člověka a držel ho za ruku(rukáv), trénují se tak i vojenští psi

Nejlepší odpověď
Berušinka

Vše by ses měla dozvědět na cvičáku.

Další odpovědi
arygnoc

cituji:
Máme zlatého retrívra, je moc hodný a přátelský, nedokážu si ho představit,jak na někoho má zaútočit.

Ale tohle není obrana, to je útok. A to je rozdíl.
Doplňuji:
cituji:
Doplněna:
obrany…někdo nám to ukazoval tak, že ten pes na povel vyběhl na nějakého člověka a držel ho za ruku(rukáv), trénují se tak i vojenští ps.

ale to není obrana.
ujasněte si pojmy.

Obrana je to, když vás pes bráni před útokem, ne když útočí.
Ti policejní psi jsou cvičeni k řízené agresi – útoku na povel, nikoliv obraně.

varg

http://www.vyc­vikpsa.cz/arti­cles/000174.shtml jinak si to najdi na google

iwrana

Zlatý retrívr není vhodný na cvičení obran.Samozřejmě by se to naučit mohl,ale s velikým usilím a stejně to nebude takové,jako u německého ovčáka a jiných plemen,vyšlechtě­ných na obranu.Povaze zlatého retrívra se to příčí a neučila bych ho to.Jsou zkoušky,kde nejsou obrany,na ty bych se zaměřila.Přeji vám hodně radosti s vaším zlatíčkem.