Jak provonět domácnost?

Nedávno jsme se přistěhovali do nového a samozřejmě se u nás byla podívat moje máma a teď má přijet znovu i s babičkou, ale začala si stěžovat, že máme doma špatný vzduch, akorát na omdlení. Napadlo mě to nějak provonět. Okna otevřít nelze, protože si tam pustíme vzduch teploty 35C a hlavně protože je to starý dům, tak některá okna nemají ventilaci. Jak to udělat, aby zase neremcali?

Edit: aby to nevypadalo, jako že žijeme u prasat, tak větráme, ale v noci, ráno a pak večer kdy slunce není tak silné a není takové horko.

Nejlepší odpověď
Kepler

Obávám se, že jiný způsob, než větrání neexistuje. Můžete si koupit různé osvěžovače a ionizátory vzduvhu, pěstovat v květináči majoránku nebo jiné kytky, stejně ale získáte jen provoněný, ale pořád vydýchaný vzduch. V neobměňovaném vzduchu ubývá kyslíku, hromadí se CO2, tělesné pachy a další smrady.

Další odpovědi
Malvína

Na provonění bytu je úžasný Sidolux. Nejlepší je klasický bílý s Marseilleským mýdlem. Používám nejen na vytírání, ale koupila jsem si láhev – rozprašovač, do kterého jej přeliji a otíram nábytek, parapety, stoly,.. Prostě vše. Nádherně provoní byt. Je to všestranný a univerzální pomocník.
Na záměrné ovonění bytu používám nejčastěji vonné vosky. Osvědčila se mi značka Yankee Candle. Příjemná, bohatá a dlouhotrvající vůně. Navíc parfemací nepřeberné množství.

marci1

Existuje mnoho způsobů: vonné svíčky, aromatické lampy, osvěžovače vzduchu ap. Mám oblíbené čerstvé frézie, které neskutečně krásně provoní celý byt. 🙂
http://www.ma­gazinzahrada.cz/ros­tliny/frezie-vonava-nadhera.html
Byt také krásně provoní potpourri (třeba z Ikey): 🙂
https://www.i­kea.com/cz/cs/c­atalog/catego­ries/departmen­ts/decoration/20496/

zjentek

Vyprat a uklidit!

Pak vonné oleje- 100% natural esence ;)

da ny

To bude chtít spíše nějakou čističku vzduchu, na způsob klimatizace.
Provonění těžký vzduch příliš nevylepší.
Je to pak chemie zastrčená v zásuvkách nebo ve sprejích.

k009

Levandulí. Nějaká zmínka o tom, že ji lidi používali jako čistič vzduchu je tady https://homean­dlife.cz/vyuzi­ti-a-pestovani-levandule-v-nasich-koncinach/