arygnoc

Jak proti silničním gangstrům?

Osobně bych navrhoval proti řidičům, kteří řídí sé automobily pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, zavés dva stupně trestů:

  1. stupeň: okamžité zabavení vozidla a jeho sešrotování, doživotní zákaz řízení motorových vozidel.
  2. stupeň: při porušení doživotního zákazu 20 let vězení.

Že se Vám to zdá tvrdé?
Ano, je to tvrdé, ale opilých řidičů by po pár veřejných procesech rapidně ubylo, to si pište.

Kdyby byl tento návrh předmětem referenda, souhlasili by jste s ním (ano / ne)?
Doplňuji:
Ad venkovan:

trvám na trestech, provinilec si má uvědomit, že rodině svým jednáním spůsobí problémy.

Žádná imunita.
Povinost ve vězení pracovat v duchu „nepracuješ, nejíš“, třeba i 16 hodin denně – jedná se o trest, ne o léčebný pobyt.

Odpovědi
L.Knize

ANO !!!

danny_el

Určitě bych souhlasil, když je někdo opilý, nemá za volantem co dělat, ohrožuje akorát ostatní řidiče.

hanny 2

Stokrát ANO!!!

venkovan

Jenže co s tím, když auto je rodinné a potřebuje ho i druhý partner pro chod rodiny.
Doživotní zákaz řízení – kolik jich dnes jezdí bez řidičáku, protože věří, že je nechytnou.
20 let vězení – tento pobyt jim zaplatíme.
Není ani neobvyklé, že za volant s alkoholem si sedne i celkem slušný člověk.
Nicméně i ten způsobí nehodu i se smrtelným zraněním.
Takže začnu od shora.
V případě, že veřejný zastupitel bude přistižen s návykovou látkou v krvi za volantem, okamžitá ztráta imunity a okamžitá ztráta mandátu. nasledně deset let abstinence tím, že by chodil na služebnu policie třeba třikrát týdně dýchnout s tím, že kontrolu by si platil. nebo nějaký náramek který by alkohol či drogu průběžně kontroloval.
Ostaní, pokud nejsou zaměstnanci státu či obcí (nejsou placeni z veřejných peněz), to samé, ale asi bez ztráty zaměstnání, protože to je již na rozhodnutí firmy.
Tresty – pokud vězení,tak zásadně pracovní (mělo by být pro všechny vězně aby nežili na státní útraty).
Přeřadit zabití, zranění pod návykovou drogou na umyslné – protože vědomně si sedá do auta (na motorku, kolo apod.) které je svým způsobem i zabíjející předmět.
Zmenit společenské klima – říci děkuji – řídím proto si dám nealko nesmí být považováno za slabost, ale naopak.
Zařadit víc osvěty, oznámení opilého sedajícího se za volant nemí být bráno jako bonz, ale ochrana zdraví a majetku veřejnosti (respektováno stejně jako zabránění vraždě atd.).
Nicméně nic se nestane.
Doplňuji:
Rodina by neměla za svého člena trpět. Jsou lidé odpovědní a neodpovědní. A těm neodpovědným mohou být děti třeba lhostejní a jak potom řešit jejich vzdělání, atd.
Vězni mají svá práva. Navíc nikdo neví, kdy se tam dostane. Stačí to co se stalo policistovi, že v noci přejel chodce ležícího na silnici. Takže nelze vše řešit jen silově.

mosoj

Není třeba vymýšlet stále nové zákony a předpisy. Stačí se postarat o kontrolu dodržování těch stávajících a uplatňovat povolené represe. Bez represe si z toho ti piráti budou dělat legraci.
Zdá se, že se blýská na lepší časy. V poslední době vidím na silnicích více policajtů a pracují.

modrypezotek

Taky stokrát ano!