kurec

Jak prospívá chlor a sůl očím? Či jiné důležité části lidského těla?

Po poslední zkušenosti s chlorovanou vodou a vody se solí se bojím, že taková voda na moje oči (když je mám otevřené ve vodě) působí negativně. Ale na Wikipedii o tom nic moc není :(

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesol, si vodu ve vaně. Stačí ten chloritan sodný a ten tě v běžně používané koncentraci neublíží.

Mimochodem 0,9% roztok NACL je fyziologický roztok, který všeobecně tělu a sliznicím pomáhá. Používá se jako infuze, k vyplachování nosních dutin atp.
Všimni si ale, jedná se o 0,9% roztok. To jest cca 0,9 g ve 100 ml vody.

Další odpovědi
Kepler

Mírně slaná voda (i mořská) očím přiliš nevadí. Někteří lidé ale mají oči citlivé na chlór, třeba po bazénu jim zčervenají. chlór je dráždivý i v malé koncentraci.