Wanillka

Jak zprovoznit fotoaparát Coolpix L840?

Jak prosím na zprovoznění fotoaparátu Coolpix L840?

Z ničeho nic začal psát: „Tuto kartu nelze použít.“ A foťák jde jen zapnout, nic vic. Děkuji za rady, já jsem na dovolené v Americe a jinou kartu nemám, ani PC.

Nejlepší odpověď
Edison

Co s jinou kartou?

Další odpovědi
Dochy

Zkusil bych jinou kartu. Tu z foťáku zkus načíst v PC, příp data zachránit, jestli to půjde…Pak naformátovat. Paměťovky jsou víceméně spotřební materiál.

Věřím, že paměťovky prodávají i v Americe. Příp. u nějakého ochotnějšího obchodníka by možná mohli kartu vyzkoušet před koupí.

autacek

Zkuste to s jinou kartou, rada zní, příště si brát na dovolenou více paměťových karet. Též tam můžete zkusit dát kartu z telefonu, pokud máte příslušnou redukci, lze experimentovat i obráceně a kartu v telefonu načíst a poškozenou strukturu dat opravit, opět to ale předpokládá myslet na případné trable dopředu a mít karty v příslušné velikosti provedení, nebo mít prostě jen víc štěstí.

mosoj

A co dělá foťák, když kartu vyjmeš z foťáku?? Přesto bych ji zkusil vyndat, očistit kontakty a znovu vložit. Pokud naskočí menu, tak zformátovat ve foťáku. Pokud menu nenaskočí, není to kartou!