alexandra

Jak propojit TV s PC?

Vím,že je tady milion odpovědí,vím že dám HDMI do Tv a do PC,tak jsem to udělala a na obrazovce mám jenom tapetu s PC a teď nevím jak dál,pokud chci mít stejný obraz na PC i v TV,tak prý nemusím nastavovat dva monitory.Tak mi prosím popište ,jak to udělat.Dík
Doplňuji:
Mám Windows7 Home 64-BIT,Intel core i5–4460 a grafiku NVIDIA GE FORCE GTX 750Ti.
Když jsem zapojila kabel HDMI,tak jsem měla na obrazovce,jenom prázdnou tapetu a nevěděla jsem jak dál,a jak píše Dochy,proto mi utíkala ta myš.Tak jestli by jste mi nemohli popsat přesně,třeba do diskuze oba způsoby,kdybych chtěla mít něco jiného na TV i na PC,nebo na obou stejně.Děkuji. Třeba do diskuze

Nejlepší odpověď
Awe

Klikni pravým tlačítkem na plochu a zvol rozšíření obrazovky…ve volbě více monitorů zadej duplikovat toto zažízení a budeš mít plochu nastavenou klasicky.Popřípadě si můžeš zvolit na kterém monitu či TV chceš mít plochu „klasickou“ či rozšířenou k tomuto slouží kolonka více monitorů

Další odpovědi
anonym

Asi nerozumím…
Takže – PC a TV máš propojeny (HDMI) a na TV vidíš plochu PC? – takže máš na obou obrazovkách to samé, ne?
Resp. – pokud ne, musíš na TV nastavit jako ´aktuální´ vstup signálu patřičný HDMI – netuším, jakou máš TV – najdi si přepínání vstupů (na ovladači něco jako AV/TV, SignalInput… ), kukni se, ve kterém HDMI máš zapojený kabel (HDMI 1, 2…) a ten nastav.
Samozřejmě musí být zaplá TV…
😉

Dochy

Myslím, že rozumím 😉
Pokud chceš opravdu adresně poradit, napiš jaký máš systém a jakou grafiku.
Obecně podle toho jak to popisueš, máš obraz na monitoru (klasickou plochu z PC) i na TV (pouze tapetu). Předpokládám, že kurzor myši může přejet na nějakou stranu z monitoru na TV. Pak jseš v módu, kdy TV slouží jako rozšíření plochy. V ovladačích musíš nastavit, že TV má sloužit pro duplikaci obrazu z monitoru.
Dostaneš se tam buď přes ovládací panely, nebo pravým na ploše a vlastnosti-nastavení-upřesnit (může se lišit právě podle grafiky a systému)
Doplňuji:
… A mám takový pocit, že tím odpovídám i na otázku „proč mi utíká myš“… 😉

huxa

Klikni pravým tlačítkem na plochu a zde vyber rozlišení obrazovky, poté by už mělo šlo nastavit, jak mají být monitory seřazeny, apod.
Vzhledem k tomu, že jsi to už dokázala tak daleko zapojit a dokonce i napsat parametry PC, myslím si, že zbytek už nebude problém 🙂

Dochy

Tak bohužel se 7 a dvěma monitory nemám zkušenost. Proklikal jsem se k ovládacípanely-zobrazení-změnit nastavení zobrazení. Tam bude třeba nechat identifikovat i druhý monitor (pravděpodobně už bude v nabídce) a s trochou štěstí se tampak snad zpřístupní i volby co se s tím druhým monitorem má dělat (zda chceš rozšíření nebo duplikaci prac. plochy)

cochee

Je to tak, jak říkáš. A ještě poznámku k tomu: pokud to nefunguje (ale alexandře to funguje…), je na vině v 90% případů nekvalitní HDMI kabel!