ejvis

Má zaměstnanec nárok na proplacení jízdného MHD, když ho zaměstnavatel pošle na nákup ve stejném městě, jako má sídlo?

Jak proplatit jízdné MHD, když zaměstnavatel pošle na nákup zaměstnance ve steném městě jako je umístěno sídlo firmy

Prosím o sdělní, zda má zaměstnanec nárok na proplacení jízdného MHD, když jej zaměstnavatel pošle na nákup ve steném městě, jako má sídlo firma. Konkrétně Sídlo firmy je na okraji Brna a nákup se má uskutečnit ve středu města. Při současné omezené možnosti parkování v Brně, není možné použít služební auto.

Nejlepší odpověď
Edison

Njn.. Brno… Máte, co jste chtěli. Po předložení jízdenek by měl zaměstnavatel jízdné proplatit. Zaměstnavatel by měl proplatit i eventuální parkovné. Je s podivem, že si zaměstnavatel nezařídil parkování po městě na svá služební auta. Není ta firma z Brna?

Další odpovědi
ivzez

Jak proplatit (jak zaúčtovat), nevím,
ale zaměstnanec, kterého zaměstnavatel pošle na nákup,
má nárok na proplacení jízdného. Měl by doložit jízdenky.

autacek

Jízdné bys měl dostat zaměstnavatelem proplaceno. Musíš jej však vykázat projetými jízdenkami.

Tedy varianta, že máš vlastní tramvajenku, ale bez dokladu si vykážeš třeba 50Kč cestovné za MHD, dost dobře možná není.

Dochy

Standardní proplácení nákladů na služební cestu/pochůzku. Neměl by být žádný problém. Předáš jízdenky, dostaneš prachy.