Meggie2

Jak prodloužit životnost baterie?

Nejlepší odpověď
Schluker

Zakladem je uplne ji nevybijet a nenabijet ji na 100% kapacity. Zalezi i na typu baterie. Bateriim skodi i velmi vysoke a velmi nizke teploty.

Další odpovědi
Hlada

Nelze.
Životnost lze jen zkrátit nevhodným zacházením. V praxi ale nemá žádný smysl se tím zabývat, protože ve výsledku víc rozhoduje to, jak se daný kus povede. Navíc, baterie je tak levná věc, že je zbytečné se tím nějak omezovat.

Dochy

Jaké?
Třeba baterie klasických primárních článků vydrží nejdéle při rozumné teplotě (tuším cca 5–15°C by mělo být ideál) a hlavně je nechat bezpečně odpojené.

Automobilový akumulátor je dobře udržovat nabitý, ale nepřebíjet. Udržovat rozumnou teplotu nad bodem mrazu… V případě odpojení jednou za čas dobít (2× ročně?)

Nebo šlo o nějakou jinou baterii??? Dělostřelecká by asi nebyla v této rubrice že?? 😉

Hele, dávej si pozor při pokládání otázek. Je třeba poskytnout dostatečné informace aby odpovídající mohl rozumně odpovědět…

Kovboj's

>>Hlada
No například u současných mobilů ji tak snadno nevyměníš :)

Z osobní zkušenosti můžu doporučit hlavně baterii nepřebíjet, tj. třeba nenechávat mobil nabíjet přes noc. Také by se u nabíjení zařízení nemělo používat (prý se kvůli tomu dělají i krátké kabely k nabíječkám, ale jak moc je to pravda, nevím xD)

Hlada

Nikdo nikoho nenutí takovou věc kupovat. Buď baterka jde nějak vyměnit nebo nekoupit.

Dochy

Krátké kabely se dělají proto, že při těch použitých vodičích má každý cm navíc výrazný vliv na napěťovou ztrátu v kabelu. V důsledku se nabíjení zpomaluje. Bohužel na ty „mikro“ konektory co se teď používají nelze rozumně připojit 0,5–0,75 mm2 kablíky, které by těm proudům 1–3A, co si současné telefony dokáží sebrat ze silnější nabíječky, lépe odpovídaly.
Samozřejmě délce kabelu odpovídá i cena, při použití pro nabíjení zpravidla ani nikdo dlouhý kabel nepotřebuje.
Popravdě já si kupuju krátké kablíky k domácí „stacionární“ nabíječce, ale jako cestovní k powerbance mám dlouhé (100–150cm)