Dochy

Jak prodloužit život heliovemu balonku?

Zdar.
Netušíte někdo,jak prodloužit život balonku plněného heliem? Prodává se nějaký gel, ale:

  1. Nechce se mi kvůli pár balonkům utrácet další peníze
  2. Musel bych ho shánět

Tak jestli má někdo nějaký nápad na řešení z běžných dostupných surovin. Zkusil jsem trochu silikonového oleje, ale asi to nestačí.
Jo a jde o klasické nafukovací balonky – latex
Doplňuji:
Potřebuji aby balonek létal, jinak bych se nenamáhal s heliem. Ani neočekávám neomezenou životnost. Pro mé potřeby mám dva svázané balónky, jeden s heliem nese jeden obyčejný. Ale ten s heliem ho udrží tak 2–3 hodiny ☹
Vím, že helium difunduje a hledám cestu, jak to trochu potlačit/zpomalit.
Bombu s heliem mám, ale zrovna levné to není abych za týden kupoval druhou.

Odpovědi
anonym

Helium uniká jednak hrdlem balonku (to by se dalo zabezpečit), ale hlavně difunduje skrz stěny – což jednoduše neeliminuješ…
Pokud balonek nemusí létat, nafoukni jej vzduchem (nebo, ještě lépe, dusíkem).
A pokud létat ´musí´, kup si helium na opětovné nafouknutí ( http://www.ba­lloontime.cz ).
Doplňuji:
Snad jedině kvalitnější balonek (se silnější stěnou), nic lepšího (a snadno realizovatelného) mne nenapadá.

anonym

Máte přístup k naftě? Kdyžtak petrolej… (nalít do balónku pořádně „zabudovat po celém povrchu“ tlakem)