Jak prodloužit wi-fi signál z routeru?

Potřeboval bych prodloužit wifi tak aby mi sahala i do druhého patra. Mám restouraci kde v prvním patře je router. Nechci tahat žádné kabely přes restauraci ani nikde jinde. Potrebuju to prenest ciste vzduchem. Díky. Bodl by nejakej odkas popr. na nejakou vecicku cim to udelam.

PS: jesna se jen o par metru je to na hranici.

Nejlepší odpověď
Skalda

Staci koupit dalsi wifi APN a udelat z nej repeater (opakovac)! Tzn. dat dasli wifi tam kde je signal potreba znovu zesilit a tim se zvysi dostupnost v dalsim prostoru. Kdyztak me kontaktujte, nebo zkuste vygooglit tema wifi repeater, bridge!

Další odpovědi
jennysh

Koupit delší anténu,čím delší anténa,tím větší signál

led

použite zrkadlo (asi ako na satelit) Chip 2009 č.8 strana 98 download pdf:
http://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&cd=5&ved=0CDIQ­FjAE&url=http%3A%2F­%2Fearchiv.chip­.cz%2Fcs%2Fear­chiv%2Fvydani%2Fr-2009%2Fnej-wi-fi%2F_files%2F08-09-096-wifi-pdf.pdf&rct=j&q­=wifi%20zrcadlo&e­i=ZRuvTdnDMMKWOu­ef3eMB&usg=AF­QjCNEh93gOTFGUZ­dOOhn0xLZooDUg8Hw&cad=r­ja

Bonus:
wifi za roh:
http://rammi.cz/tri­tium-zazracne-zrcadlo/

blesk26

S tou větší anténou to nemusí být tak úplně pravda, záleží na členitosti prostor a z čeho jsou zdi apod. Například jsme jednou zkoušeli dát větší anténu do kanceláře do prvního patra, aby signál dosáhl do přízemí do dílny (podotýkám, že tam bylo hodně kovu, autoservis), ale nemělo to vůbe žádný efekt, takže zbývalo jediné řešení, přesně, jak píše Skalda – repeater.

Potřebujete dva routery, první budete mít v první patře, jak to máte asi nyní, ten stačí teoreticky jakýkoliv.

Do druhého patra dáte druhý router, který ale musí podporovat mód repeater. V nastavení routeru pak vyberete mód repeater, asociujete ho s prvním routerem a on pak bude přebírat signál od prvního a vysílat ho dál.

Má to ale nevýhodu – rychlost připojení, hlavně přes ten druhý router, se razantně sníží (méně než na polovinu), protože přenosová kapacita antény bude muset obstarávat i komunikaci mezi dvěma routery, což je stejná režie jako provoz. Ale pro běžný provoz v restauraci by to mělo stačit.

Nejsem si úplně jistý, ale tuším, že jsem někde v cisco materiálech četl, že je vhodné nastavit oběma routerům různé kanály (např. 1 a 6) tak, aby se nepřekrývaly. Já jsem ale tuším nastavil oba na první kanál a fungují bezproblémově … ale možná si teď vymýšlím, nemohu to zkontrolovat.

Já jsem tuším jako repeater použil tenhle obyčejný router a jede to spolehlivě: http://wifi.as­pa.cz/ovislink-airlive-wn-200r-802-11n-router-4xlan-1xwan-turbo-g-mimo-g-wps-qos-z97901/