alexandra

Jak prodloužit nemocenskou?

Syn si v práci pohmoždil zápěstí,na chirurgii mu napsal lékař nemocenskou a po týdnu mu ji ukončil,že za týden může jít do práce.Má tedy nemocenskou 14 dní a v pondělí má jít do práce. Pominu to ,že týden předem mu nemůže ukončit nemocenskou,ale ho to pořád bolí,má těžkou práci a má strach,že mu to lékař neprodlouží,protože se s ním vůbec o tom nemínil bavit.Může mu to prodloužit obvodní lékař,když má nemocenskou z chirurgie?

Nevím,jaký má důvod,ale nemůže přece vědět,že ho to za týden přejde,a pak nechápu,proč mu řekl,že obvoďák mu nemocenskou nenapíše,že musí on. Ale hlavní důvod asi bude,že když se mu to stalo,tak ho nevzal,že musí na ortopedii,tam mu řekli,že ho nevemou,že musí zpátky na chirurgii,tak jsme tam šli znovu a řekli opět,že ho nevemou,ať si jde teda k jinému chirurgovi a přitom tam syn má kartu.Tak šel k obvodnímu,kam teda má jít,že ho nikde nechtějí a ten mu napsal doporučení znovu na chirurgii a tak ho teda milostivě vzal,zrentgenoval a dal mu dlahu,tak asi bezdůvodně tam nebyl. Chyba byla,že nešel k jinému chirurgovi,ale ten jediný měl prázdnou čekárnu,protože je arogantní a nikdo k němu nechodí a jinde ho nechtěli vzít,že mají narvanou čekárnu.Ale syn tam chodil vždycky a nikdy problém neměl.

Nejlepší odpověď
brillant

Nevím jestli to pomůže http://ferova­nemocnice.cz/le­karske-posudky-a-neschopenky-47/docasna-pracovni-neschopnost-443.html

Další odpovědi
Kepler

No, já myslím, že nemocenskou by měl psát jen obvoďák, případně i na základě vyjádření odborného lékaře. Pokud obvoďák uzná, že potíže přetrvávají, může si vyžádat nové vyjádření od toho odborného, nebo tu další nemocenskou prostě znova napsat.

anonym

zajímavé, že nechce prodloužit. zřejmě má důvod. já jsem jí chtěl naopak co nejkratší a naopak jsem z toho udělal dovolenou. obvoďák by to asi mohl prodloužit, aspoň tak mi to řekla moje obvoďačka po operaci kolena a já nechtěl

Mc Merkurion

… jak píše Kepler, neschopenku píše obvoďák,na základě doporučení odbornýho doktora (výjimka je při příjmu do nemocnice) …