Dehet

Jak prodloužit komín?

Dobrý den, potřebuji prodloužit komín protože nemá dostatečný tah. Chci se zeptat jak je nejlepší a prodloužit komín o 1m o síle 160mm?
Děkuji

Nejlepší odpověď
badisko

no pokud nema zeleznej Zekon zrovma cas aby ho natahl …tak doporuciji dozdit ..to snad neni takovej problem ......mate novy kamna ?..nebo krb?..nebo tam staci dozdit jen trubku z ohnivzdorneho naterialu ..ikdyz toto teseni nevypada nejak dobre …

Další odpovědi
brillant

existují nerezové nástavce pro prodloužení komína
http://www.is­tavinfo.cz/17/pdcnew­sitem/01/68/63­/index_17.html

fcoop

Potřebujete zlepšit tah komína?

http://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/komin-vetraci-sachty-strechy-5394.html

cukrar

Dehet,
prodlužte ho z materiálu, ze kterého je vystavěn…

honza19hk

z čeho je postavený??
pokud z cihel stačí napojit trubku na tu původní a dozdít.Navrch stříšku. Pokud je ocelový tak navařit další kus trubky nebo pokud to je dvoupláš´tvá trubka tak to bych nechal radši kominíkům. Aby měl komín správný tah musí přesahovat o nejméně 60cm hřeben střechy.

Ovšem zase čím delší komín tím více je náchylný na zlomení.

Jana5678

My jsme si nechali postavit celé nové komíny jednoprůduchové, abychom mohli vytápět celý dům dřevem. Náš kamarád si nechal komíny dozdít cihlami, když ho chtěl prodloužit, aby měl lepší tah. Nejsem žádný velký odborník, ale podle mě to je nejjednodušší řešení, které bude i nejlevnější. Přeji vám ať si vyberete nejlepší řešení pro váš dům.

Jana5678

Prodloužit komín je jednoduché, nechte ho dozdít nebo si kupte část sestavy podle potřeby. Nedávno bylo mým nejlepším rozhodnutím investovat do krbových kamen z internetových stránek https://www.krbova-kamna-eshop.cz/. Po důkladném přečtení různých recenzí jsem si vybrala kvalitní krb, který dodává mému obývacímu pokoji teplo, ale hlavně romantickou atmosféru v zimních večerech.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.