Jumper

Jak prodávat přes internet?

Chystám se prodat knihu, posílat budu poštou. Mám požadovat zaplacení předem na účet? Na co si dát pozor?

Odpovědi
Rokio

Doporučuji na prodej Facebook. Podle mě je nejlepší zlatá střední cesta, tedy chtít zaplatit předem půlku a pak knihu poslat.

WoIfy

Nejlepší bude asi dobírka, popř. nějaká jiná firma, která zajistí transparentní průběh obchodu (např. aukro, atd.). Tak mají obě strany jistotu, že vše proběhne v pořádku, a v případě komplikací většinou s urovnáním problémů pomůže zprostředkovatel obchodu (tj. ta třetí strana v zastoupení firmy).

kelley

V dnešní době, obzvlášť jako méně známý autor, bych zvolil formu elektronické knihy (pdf, e-pub) a prodával přes internet a peníze inkasoval přes PayPal (nebo podobnou službu).