Filouzova

Jak prodat vlastní dceři byt za minimální náklady?

Nejlepší odpověď
Kura

Darovat.

Další odpovědi
da ny

Prodej bytu je založen na jeho odhadní ceně (odborník). V závislosti na velikosti bytu a lokalitě musí odhad odpovídat „tabulkám a realitě“, i kdyby jeho cena bude lehce podhodnocena…
Kupující na základě tohoto odhadu zaplatí daň FŮ.

„Nejvýhodnější“ je darování bytu. Finančně se můžete vypořádat mezi sebou, bez ůřadů, v hotovosti.
Bez hypotéky nebo účelové půjčky na pořízení bytu (nemohlo by být poskytnuto)..

ivzez

Jde-li Vám o minimální náklady, je nejlepší dceři byt darovat.
Dar dceři nepodléhá dani, dcera zaplatí jen poplatek za změnu
v katastru nemovitostí.

zjentek

Prodej za symbolickou cenu.