PotuznikJose

Jak prodat velmi drahé auto?

V roce 2017 jsem koupil německé auto, které má pořizovací cenu okolo dvou milionů korun. Nyní má nájezd 20000Km (1/2019) a já bych ho rád za 1.5m prodal. Jak na to? Dal bych ho na sauto.cz, nicméně tak drahé auto jsem ještě neprodával a mám trochu obavu, abych nebyl při zkušební jízdě kupci (s revolverem v ruce) vysazen za městem… Nabízel jsem toto auto i AAA, nicméně při stáří půl roku a nájezdu cca 10000 km mi nabídli nerealistických 1m Kč.

Levnější auta jsem sám bez bazaru nabízel i prodal mockrát, ovšem tady je prostor pro chybu a tu bych nerad udělal…

Díky všem za názory a rady!

-
@smart aleck – Cena je konkurenční oproti stejně starým vozům tohoto typu a to dokonce s vyšším nájezdem. Co se týče nájezdu : ano, je to poctivé. Jednak moc nejezdím, jednak mám i jiná auta.

@autacek Zatím jsem měl nejdražší auto za 1,2m. A to jsem prodal po 9 letech do áček za 400kKc. V autech se moc nevyznám, pracuji v jiném oboru. Obchod, ale jiný. Odborníci… Kdo jako? Áčka byly paradoxně nejserióznější ze všech autobazarů – dvakrát prodej, jednou nákup. Ceny lepší než jinde – a to i když jsem jednal o odkupu od autosalónu, kde jsem koupil. Ale zpět k otázce – jde mi o bezpečnost – nějaké tipy? Děkuji!

Nejlepší odpověď
smart aleck

A ty nevíš, že hodnota vozu klesla nejméně o 20 % hned po koupi a u drahého auta cena strmě padá každým měsícem? Takže zapomeň na částku, za kterou bys ho chtěl prodat.
Mimochodem, těch najetých 20 tisíc km je bez zásahu do softwaru?

Další odpovědi
autacek

Pokud jsi schopný kupovat si auta za dva mil Kč, abys je za chvíli zase střelil, jistě si poradíš i s otázkou bezpečnosti. Pokud se tím nechceš trápit, svěř prodej odborníkům, byť si za to připlatíš. Ostatně vážně věříš, že se najde na inzerát kupec, co si koupí ojeté auto, za takový ranec?

nyjono

Na zkušební jízdu si můžeš vzít někoho s sebou, kdo tě bude jistit.
Nebo hledej doporučení na některý malý bazar.
Já mám dobré zkušenosti s jedním kousek od Pardubic.

Kryšpín

Těžko někdo uvěří že má najeto uvedené, možná je nabídka bazaru solidní

PotuznikJose

@smart aleck – Cena je konkurenční oproti stejně starým vozům tohoto typu a to dokonce s vyšším nájezdem. Co se týče nájezdu : ano, je to poctivé. Jednak moc nejezdím, jednak mám i jiná auta.

@autacek Zatím jsem měl nejdražší auto za 1,2m. A to jsem prodal po 9 letech do áček za 400kKc. V autech se moc nevyznám, pracuji v jiném oboru. Obchod, ale jiný. Odborníci… Kdo jako? Áčka byly paradoxně nejserióznější ze všech autobazarů – dvakrát prodej, jednou nákup. Ceny lepší než jinde – a to i když jsem jednal o odkupu od autosalónu, kde jsem koupil. Ale zpět k otázce – jde mi o bezpečnost – nějaké tipy? Děkuji!

autacek

Jak zde již bylo uvedeno, vezmi si sebou nějakého kámoše, co tě bude jistit, to by mělo stačit.