Břetislava

Jak „prodat“ své znalosti? Dlouhodobě se mi to nedaří. Z finančních důvodů nemám možnost většího kontaktu s lidmi.

Nejlepší odpověď
Mapel

Záleží na tom, jaké znalosti, z kterého oboru. Na takovouto obecnou otázku se nenechá odpovědět.
Doplňuji:
TO Drap. V krátkodobém měřítku se mohou znalosti, um, zručnost zdát jako by na překážku. Já to zase vidím trochu jináč z časově dlouhodobějšího pohledu a mám zkušenost opačnou. Po tom co všichni chtěli mladíky jsem narazil na firmu, která preferuje zkušenost a orientaci v odborné problematice. Mladíci teď nestíhají :)

Další odpovědi
Drap

Z otázky neni patrné, o co vlastně jde. Z vlastní zkušenosti vím, že znalosti, vzdělání, um a spousta dalších věcí bývají v dnešní době občas spíše na obtíž.

anonym

Dobrý večer, pokud máte přístup na internet a toto zvládáte finančně, máte obrovské možnosti. Kontakty a informace jsou dnes fakticky cenné zboží. Záleží na Vás, jak to využijete. Jen bych se spíš zamýšlela nad tím, zda nechcete ve skutečnosti změnit cíl. Mnohem větší uspokojení mi v životě přinášelo svými znalostmi pomáhat ostatním. Peníze většinou při tom také nakonec nějaké přišly. Ale s nimi přicházely i zpětné reakce mých partnerů a ty byly většinou cennější, než finance. Často partnerství přecházelo do přátelství. To se nedá zaplatit.
Druhá varianta Vaší otázky by mohla být, že chcete poradit, jak nejlépe uplatnit své znalosti např. u budoucího zaměstnavatele. I zde Vám internet nabízí daleko nejširší nabídku – můžete využít stránky job serverů s nabídkou uplatnění a sám si vybírat, koho oslovíte. Můžete se po internetu poradit, jak připravit svou prezentaci před budoucím zaměstnavatelem či personální agenturou, jak vystupovat na pohovorech a jiní se zde s vámi podělí o zkušenosti, pokud napoprvé neuspějete. Dále mohu doporučit webové stránky, kde se stovky tvořivých lidí snaží předvést, co umí manuálně a lze tam najít mimo blbůstky také hotové poklady. Zkuste si otevřít www.fler.cz. Možná, že si zde založíte firmičku na uměleckou rukodělnou práci z domova. Možností je nepřeberně. Přeji Vám úspěch, až to začnete zkoušet. Některé věci jsou jen záležitostí nápadu, ne financí. A ani se nemusíte hnout z domova, od svého PC. Hodně štěstí Vám přeji.