Mára.kunta

Jak prodat byt, když jsou dva majitele a jeden z nich je zavřenej?

Rozhodne se pro to například manžel zavřené ženy. To ani exkluzivita u realitky podepsana jen ním neplatí ne? Dejme tomu, že má dluhy a potřebuje to udělat hned. Návštěvu už si vyčerpal a další až za pár týdnu.

Nejlepší odpověď
Funna

to, že je někdo jen zavřený, ještě neznamená, že zbavený svéprávnosti a nemůže vykonávat právní úkony…majetek se v prodává úplně stejně, jako kdyby ve vězení nebyl…tudíž jen s jeho podpisem a souhlasem na prodejní smlouvě!!!

Další odpovědi
Pepa25

  1. zásadní rozdíl je, pokud jsou majitelé manželé nebo jde o podílové spolumajitele nějaké nemovitosti – v druhém případě je možné prodat jen svůj podíl
  2. pokud se bavíme o prodeji podílu člověka ve vězení, existují plné moci, možnosti korespondenčního řešení …

Vězení je v pohodě, nejhorší situace je člověk v kómatu bez uděleného zastupování, ustanovení opatrovníka je docela složité … Nebo nezvěstný, než je prohlášen za mrtvého ..

zjentek

mám dojem, že cizí majetek se takto dá prodat snad jen zfalšovanými papíry o vlastnictví